Dobre miejsce w Google, czyli jakie? Dowiedz się, czego potrzebujesz, by pokonać branżowych rywali

Nie trzeba być szczególnie przenikliwym obserwatorem by zauważyć, jak wielką rolę zaczęła już przed laty odgrywać w naszym życiu internetowa wyszukiwarka. Trudno znaleźć jakiekolwiek zadanie, w którym nie byłaby pomocna, a więc także produkt czy usługę, jakiej nie warto promować właśnie tam. Jak to zrobić? Czy wystarczy po prostu stworzyć atrakcyjną stronę i zadbać o to, by znalazły się na niej odpowiednie słowa kluczowe?

Wykorzystaj pośpiech internauty i zdobądź przewagę nad konkurencją

Choć rola wyszukiwarki jest tak ogromna, to jednak za każdym razem służy nam ona bardzo krótko. Zwłaszcza dziś, gdy rozpowszechniły się urządzenia mobilne. Oczywiście nie sposób sobie wyobrazić, że za każdym razem przeglądać będziemy wiele stron wyników wyszukiwania, jednak większość internautów poprzestaje na pierwszej. Zdobądź więc miejsce właśnie tam, a przestaniesz być dla nich niewidoczny!

Na tym jednak nie koniec. Nie jest odkryciem, że poszczególne wyniki na niej cieszą się zróżnicowaną oglądalnością. Tym bardziej, że, jak przypominają fachowcy z firmy AFTERWEB, nie wszyscy użytkownicy przewijają ekran do dołu, zatem nawet w przypadku telefonów, gdzie ekran jest dłuższy, ostatnia pozycja ma szansę przykuć uwagę około jednej piątej z nich. Ich liczba stopniowo rośnie wraz ze zbliżaniem się do szczytu – pierwsza trójka to pewny sposób na dotarcie w zasadzie do wszystkich. Najczęściej otwierany jest tylko jeden wynik – zadbaj więc o to, by zwiększyć szansę na to, że będzie to właśnie Twoja witryna!

Pozycjonowanie stron wymaga pewnej cierpliwości – już od dawna nie jest możliwe błyskawiczne podniesienie pozycji wynikach wyszukiwania. Efekty sprawiają jednak, że warto na nie czekać, choć w przypadku bardzo trudnych (czyli szczególnie popularnych) fraz droga do pierwszej dziesiątki może trwać nawet rok. A zatem – nie warto zwlekać z rozpoczęciem prac!

Szukasz agencji SEO? Cennik nie powinien być jedynym kryterium

Zdobywanie zyskownych lokat w Google wymaga dziś nie tylko cierpliwości, ale przede wszystkim odpowiednich kompetencji. Odkąd internetowy gigant radykalnie zmienił sposób, w jaki jego algorytmy oceniają zawartość sieci, niezbędna jest to obszerna i aktualna wiedza. Należy mieć na uwadze także to, że skuteczne pozycjonowanie stron pochłaniać będzie pewne koszty. Związane jest to choćby z potrzebą zaangażowania dobrego webmastera – napisanie nowych tekstów już dawno nie wystarczy, by optymalizację można było uznać za wykonaną, musimy zająć się jeszcze licznymi aspektami technicznymi. Tania nie jest dziś także budowa bazy linków, które mogą nie być liczne, jednak koniecznie muszą być mocne. Do tego dochodzi monitorowanie efektów – żadne darmowe narzędzia nie zastąpią w pełni płatnych. Jeśli więc analizując cennik   danej agencji spostrzeżesz, że jest on szczególnie atrakcyjny, miej się na baczności! Warto przy tym wiedzieć, że profesjonalny zespół dzięki skali swoich działań i tak zawsze wykona je wszystkie taniej, niż gdyby miało to być całkowicie indywidualne przedsięwzięcie.

 

 

(Materiał partnera)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze