Domy szkieletowe – ciekawa alternatywa dla tradycyjnej technologii w budownictwie

Domy w technologii szkieletowej zyskują coraz większą popularność wśród inwestorów. W ostatnich latach osoby planujące budowę zaczynają dostrzegać ogromny potencja i przewagi domów budowanych w technologii szkieletowej wobec domów budowanych w technologii tradycyjnej. Projekty domów w technologii szkieletowej – obecnie na rynku rośnie liczba dostępnych projektów domów w technologii szkieletowej – dzięki czemu można znaleźć coraz bardziej zaawansowane i dopracowane projekty, które spełnią oczekiwania inwestorów.

Konstrukcja domów w technologii szkieletowej często wykonana jest z elementów prefabrykowanych, co znacznie skraca czas budowy i pozwala na prowadzenie prac budowlanych niezależnie od warunków zewnętrznych – prace budowlane w przypadku domów szkieletowych można prowadzić zimą. Drewniane ściany ociepla się najczęściej wełną mineralną lub pianką. Domy szkieletowe są najszybszą technologia budowlaną! Inwestycje polegająca na budowie domu w technologii szkieletowej można zrealizować w kilka miesięcy w zależności od wielkości domu, poziomu skomplikowania projektu, nakładów pracy i budżetu. Na czas realizacji budowy domu w technologii szkieletowej ma również wpływ jakość i rodzaj materiałów na których użycie zdecyduje się inwestor. Dom szkieletowy zbudowany przez profesjonalną ekipę budowlaną według dobrego projektu i przy użyciu dobrych materiałów jest bardzo trwały – szacuje się, że domy szkieletowe zbudowane zgodnie ze sztuką z powodzeniem będą służyć nawet do stu lat.

 Czynniki które wpływają na trwałość domów w technologii szkieletowej:

 Dopracowane gotowe projekty domów – warto wybrać projekt który zyskał dobre recenzje inwestorów.

 Materiały budowlane użyte do budowy. W tym przypadku nie warto decydować się na oszczędności i należy wybierać materiały sprawdzonych producentów, gwarantujące trwałość.

 Posadowienie budynku. Domy posadowione w rejonach charakteryzujących się większą wilgotnością powietrza (tereny zalesione, okolice rzek i dużych zbiorników wodnych), będą mieć krótszą żywotność wobec budynków posadowionych na terenach gdzie takie niesprzyjające warunki nie występują. Choć drewno wykorzystywane do budowy jest specjalnie osuszane i impregnowane, dzięki czemu jest odporne na wilgoć i szkodnik, to zważywszy na czas użytkowania należy ten czynnik wziąć pod uwagę.

 Kultura techniczna budowy i wykończenia. Warto zwrócić dużą uwagę na wybór ekipy budowlanej. Zważywszy na fakt, że domy szkieletowe są specyficzną kategorią budynków, należy wybrać fachowców mających doświadczenie i wysokie kompetencje. 

 Odpowiednie zabezpieczanie i dbanie o budynek w trakcie użytkowania. 

 Pomimo pewnych czynników, które należy wziąć pod uwagę rozważając budowę domu w technologii szkieletowej, warto rozważyć zastosowanie tego rozwiązania. Jedną z zalet, której nie można pominąć jest cena – gdyż domy szkieletowe są zwyczajnie tańsze w budowie. Cena porównywalnej wielkości domów szkieletowych w porównaniu do domów budowanych w technologii tradycyjnej jest średnio o jedną czwartą niższa. Wszystko to sprawia, że domy budowane w technologii szkieletowej powinny cieszyć się w nadchodzących latach jeszcze większym zainteresowaniem inwestorów.

(Artykuł sponsorowany)

Poprzedni artykułJesienna lustracja dróg
Następny artykułŚcigali pijanych i odurzonych

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Darmowy bilet od policji

Mój prąd

Najnowsze

Na powiatowej drodze, pochylone nad jezdnią drzewo zagrażało nie tylko przejeżdżającym pojazdom. - W  miniony piątek, tuż przed godz. 17 otrzymaliśmy zgłoszenie o nadłamanym przez...
Ponad 600 ujawnionych wykroczeń, 420 przekroczeń prędkości w tym trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. 530 nałożonych mandatów, 36...
W minioną sobotę strażacy zostali wezwani do pożaru kotłowni, przy ul. Kolejowej w Szydłowcu. Powiadomienie o tym zdarzeniu dotarło do szydłowieckiej komendy okołu godz. 20. ...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze