Domy szkieletowe – ciekawa alternatywa dla tradycyjnej technologii w budownictwie

Domy w technologii szkieletowej zyskują coraz większą popularność wśród inwestorów. W ostatnich latach osoby planujące budowę zaczynają dostrzegać ogromny potencja i przewagi domów budowanych w technologii szkieletowej wobec domów budowanych w technologii tradycyjnej. Projekty domów w technologii szkieletowej – obecnie na rynku rośnie liczba dostępnych projektów domów w technologii szkieletowej – dzięki czemu można znaleźć coraz bardziej zaawansowane i dopracowane projekty, które spełnią oczekiwania inwestorów.

Konstrukcja domów w technologii szkieletowej często wykonana jest z elementów prefabrykowanych, co znacznie skraca czas budowy i pozwala na prowadzenie prac budowlanych niezależnie od warunków zewnętrznych – prace budowlane w przypadku domów szkieletowych można prowadzić zimą. Drewniane ściany ociepla się najczęściej wełną mineralną lub pianką. Domy szkieletowe są najszybszą technologia budowlaną! Inwestycje polegająca na budowie domu w technologii szkieletowej można zrealizować w kilka miesięcy w zależności od wielkości domu, poziomu skomplikowania projektu, nakładów pracy i budżetu. Na czas realizacji budowy domu w technologii szkieletowej ma również wpływ jakość i rodzaj materiałów na których użycie zdecyduje się inwestor. Dom szkieletowy zbudowany przez profesjonalną ekipę budowlaną według dobrego projektu i przy użyciu dobrych materiałów jest bardzo trwały – szacuje się, że domy szkieletowe zbudowane zgodnie ze sztuką z powodzeniem będą służyć nawet do stu lat.

 Czynniki które wpływają na trwałość domów w technologii szkieletowej:

 Dopracowane gotowe projekty domów – warto wybrać projekt który zyskał dobre recenzje inwestorów.

 Materiały budowlane użyte do budowy. W tym przypadku nie warto decydować się na oszczędności i należy wybierać materiały sprawdzonych producentów, gwarantujące trwałość.

 Posadowienie budynku. Domy posadowione w rejonach charakteryzujących się większą wilgotnością powietrza (tereny zalesione, okolice rzek i dużych zbiorników wodnych), będą mieć krótszą żywotność wobec budynków posadowionych na terenach gdzie takie niesprzyjające warunki nie występują. Choć drewno wykorzystywane do budowy jest specjalnie osuszane i impregnowane, dzięki czemu jest odporne na wilgoć i szkodnik, to zważywszy na czas użytkowania należy ten czynnik wziąć pod uwagę.

 Kultura techniczna budowy i wykończenia. Warto zwrócić dużą uwagę na wybór ekipy budowlanej. Zważywszy na fakt, że domy szkieletowe są specyficzną kategorią budynków, należy wybrać fachowców mających doświadczenie i wysokie kompetencje. 

 Odpowiednie zabezpieczanie i dbanie o budynek w trakcie użytkowania. 

 Pomimo pewnych czynników, które należy wziąć pod uwagę rozważając budowę domu w technologii szkieletowej, warto rozważyć zastosowanie tego rozwiązania. Jedną z zalet, której nie można pominąć jest cena – gdyż domy szkieletowe są zwyczajnie tańsze w budowie. Cena porównywalnej wielkości domów szkieletowych w porównaniu do domów budowanych w technologii tradycyjnej jest średnio o jedną czwartą niższa. Wszystko to sprawia, że domy budowane w technologii szkieletowej powinny cieszyć się w nadchodzących latach jeszcze większym zainteresowaniem inwestorów.

(Artykuł sponsorowany)

Poprzedni artykułJesienna lustracja dróg
Następny artykułŚcigali pijanych i odurzonych

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze