Dostali prawie 50 tys. na komputerową pracownię

Pozyskane przez lokalny samorząd dofinansowanie, umożliwi zorganizowanie nowoczesnej pracowni komputerowej w orońskiej podstawówce.

Finansowe wsparcie w wysokości 49 tys. złotych, gmina Orońsko pozyskała z Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych. – Istniejąca w Publicznej Szkole Podstawowej w Orońsku pracownia zostanie udoskonalona i „doposażona”. To przedsięwzięcie jest już realizowane i chcemy, żeby ostatecznie zostało sfinalizowane jeszcze we wrześniu br. Zadanie pod nazwą „Budowa nowoczesnej pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej im. Józefa Brandta” kosztować będzie łącznie 70 tys. złotych – poinformował nas Henryk Nosowski, wójt gminy Orońsko.

Oprócz 49 tys. złotych dotacji, przyznanych przez samorząd województwa mazowieckiego, z budżetu gminy na to komputerowe przedsięwzięcie przeznaczono 21 tys. zł.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

"Katarynkę" i "Dym" odczytano w pawłowskiej podstawówce. W ten sposób szkoła włączyła się w Ósme Narodowe Czytanie. Tę czytelniczą akcję zorganizowała Renata Jasik, nauczycielka bibliotekarka we...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze