Droga do czynienia dobra…

Po raz trzeci uczniowie z jastrzębskiej podstawówki uczestniczyli w charytatywnej akcji „Szlachetna paczka”.

– Po przeczytaniu wielu historii ludzi, zapoznaniu się z ich najpilniejszymi potrzebami szkoła wybrała konkretną rodzinę i postanowiła zostać darczyńcą, czyli przygotować paczkę. Szkolne Koło Caritas wsparło akcję i zajęło się organizacyjną stroną przygotowania paczki. Rodzina zmagająca się  z trudną sytuacją materialną wymagała zakupu opału na zimę, odzieży zimowej, mikrofalówki, kołdry, pościeli oraz podstawowych produktów higienicznych i żywnościowych. Aby pozyskać pieniądze na zakup potrzebnych produktów, wolontariusze SKC wraz z opiekunami ogłosili szkolną kwestę na ten cel wśród nauczycieli i uczniów. Dużym wsparciem w gromadzeniu podarunków rzeczowych okazali się wychowawcy poszczególnych klas – poinformowali przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu.

– Dzięki ofiarności uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zgromadzić i zakupić potrzebne rzeczy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jakikolwiek sposób w przygotowanie paczki – podkreślają inicjatorzy i organizatorzy tego szkolnego, charytatywnego przedsięwzięcia.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunami są: ks. Paweł MęcinaMariola Majstrak i Julita Król zorganizowali także kiermasz świąteczny. Oferowano na nim ” wykonane własnoręcznie” choinkowe ozdoby.

– Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Uzyskany dochód również pomógł w przygotowaniu paczki. Opiekunowie koła zorganizowali także szkolny konkurs na „Najładniejszą ozdobę świąteczną” oraz „Stroik świąteczny”. Autorom najlepszych prac wyróżniających się pomysłowością, oryginalnością, ciekawą techniką wykonania przyznano nagrody.

 

 

 

 

 

 

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze