Dziewczyny o zdrowiu zaśpiewały

0
58


Siedmioosobowy zespół z gąsawskiej podstawówki wystąpił na zdrowotnym festiwalu. Zaprezentowaną piosenkę przyjęto – wielkimi brawami…

 Już po raz 16 w Szydłowcu odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Podobnie jak w latach ubiegłych, głównym organizatorem tego profilaktyczno-artystycznego przedsięwzięcia była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna. Doroczna, estradowa impreza odbyła się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu.

 – Uczestnicy festiwalu wykonywali specjalnie ułożone na tę okoliczność piosenki. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasyVI: Wiktoria Banasik, Maja Dobiasz, Martyna Gromek, Zuzanna Jelonek, Maria Kopycka, Julia Tarka i Julia Winiarska. Dziewczyny zaprezentowały się w nowoczesnym utworze muzycznym, do którego tekst zachęcający do walki z nałogami, ułożyła jedna z uczennic – Maria. Wykonanie wokalne i układ choreograficzny przyjęto wielkimi brawami. Przygotowaniem uczennic do występu zajęły się Jolanta Czyż i Agnieszka Szpara – poinformowali przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Gąsawach Rządowych.

Festiwal miał formę przeglądu, więc nie przyznawano nagród głównych. Każda z uczestniczek otrzymała nagrodę indywidualną, a szkoła dyplom za udział.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.