„Festyn Rodzinny ” na stadionie ” Oronki”

Na stadionie GKS ” Oronka” w Orońsku odbył się ” Festyn Rodzinny „. Tradycyjnie został zorganizowany w dniu odpustu parafialnego – 15 sierpnia, w którym przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Głównym organizatorem „Festynu Rodzinnego” była gmina Orońsko, reprezentowana przez wójta gminy Henryka Nosowskiego wraz z Radą Gminy Orońsko. 

Wójt gminy Orońsko serdecznie przywitał mieszkańców oraz wszystkich przybyłych gości. Nawiązując do historii wspomniał, że 15 sierpnia w Polsce obchodzone są dwa święta równocześnie: państwowe i kościelne. Tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego ustanowione w rocznicę bitwy warszawskiej często nazywanej „Cudem nad Wisłą”, a katolicy obchodzą święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Milena Szymańska jako osoba zajmująca się koordynacją i przygotowaniem imprez oraz wydarzeń kulturalnych w gminie Orońsko na wstępie również przywitała uczestników „Festynu Rodzinnego” i korzystając z okazji podziękowała za liczne uczestnictwo w „Pikniku Rodzinnym”, który odbył się w 4 sierpnia 2019 r., zachęciła do kontynuowania integracji podczas „Festynu Rodzinnego” oraz do korzystania z atrakcji przygotowanych w tym dniu.

Najmłodsi mogli m.in. pobawić się na dmuchańcach lub popływać w kulach wodnych, zapleść kolorowe warkoczyki, pojeździć konno, mogli także kupić gadżety czy pamiątki na specjalnie przygotowanych stoiskach handlowych. Coś dla siebie znaleźli też starsi, ponieważ nie zabrakło również stoisk gastronomicznych.

Dla miłośników pieśni ludowych wystąpiła kapela i zespoły ludowe, dla sympatyków disco-polo swoje przeboje zaprezentował zespół ” Love Dance „. Organizatorzy przygotowali występy kabaretów oraz zespołów muzycznych. Główną gwiazdą wieczoru był zespół ” Maxel „, twórcy takich hitów jak „Lekcja miłości”, „Poczuć chcę”, „Już nie jesteś sam” czy „Nie mam nic”. Wystąpił również zespół cygański ” Romano Dzi „, rozweselił nas kabaret ” Wcięci przypadkiem oraz gość specjalny ” Slawomir – Rock Polo”. Ponadto na zakończenie „Festynu Rodzinnego” przedstawiono ” Teatr Ognia „.

Poprzedni artykułZamkowe letnie kino zaprasza
Następny artykułZasmakuj tradycji

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (dalej MOPS) w Szydłowcu informuje, że instytucja działa nadal i pracuje zgodnie z ustalonym czasem...
W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili ponad 160 wykroczeń na drogach naszego województwa, 109 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze