Gościli w Licheniu

0
13

Ponad 60 osób z gminy Mirów uczestniczyło w zjeździe KGW i innych kobiecych organizacji z terenów wiejskich.

Dwudniowy Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i innych organizacji kobiecych z terenów wiejskich odbył się w Licheniu. W 62-osobowej grupie z mirowskiej gminy uczestniczyli członkinie zespołów ludowych: „Niezapominajki” i „Rogowianki”, Koła Gospodyń Wiejskich „Górnianki”, stowarzyszenia „Wrzos” i pracownicy biblioteki.

– Wraz z wójtem gminy Mirów, Arturem Siwiorkiem po raz trzeci gościliśmy na zjeździe w Licheniu. Pierwszego dnia – w sobotę, odbywał się Jarmark Kulturowy w Starym Licheniu, gdzie można było podziwiać barwne stoiska kół gospodyń z całej Polski i oglądać występy zespołów ludowych. Naszą gminę na scenie reprezentował zespół „Rogowianki` i stowarzyszenie „Wrzos” – poinformowali  nas przedstawiciele zjazdowej delegacji.

– Natomiast drugiego dnia, w niedzielę barwny korowód wyruszył z parkingu nad jeziorem w Licheniu do Bazyliki Najświętszej Marii Panny Licheńskiej na uroczystą mszę świętą. Podczas, której nasza delegacja, składająca się z zespołów ludowych i stowarzyszenia „Wrzos” uczestniczyła w procesji z darami do ołtarza. Dzień zakończyła koronka do Miłosierdzia Bożego odmówiona w kaplicy Trójcy Świętej –  poinformowali organizatorzy tego wrześniowego wyjazdu.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.