„Grzechy” pieszych i kierowców

Podczas czwartkowej akcji, szydłowieccy policjanci szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego (NURD), czyli pieszych i rowerzystów.

Te prewencyjne akcje, na terenie naszego powiatu prowadzone są cyklicznie. I zdaniem funkcjonariuszy policyjnej komendy – „pokazują poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów…”

– Czwartkowe kontrole ujawniły dwa wykroczenia popełnione przez kierowców wobec pieszych, z czego jedno dotyczyło przejeżdżania przez przejście dla pieszych, a drugie nieprawidłowego parkowania w rejonie przejścia dla pieszych. Ponadto nasi funkcjonariusze odnotowali 4 wykroczenia popełnione przez pieszych, 3 z nich to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a 1 dotyczyło wbiegnięcia na jezdnię – poinformowała sierż. szt. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu

 Odblaski i kary dla rowerzystów

Szydłowieccy policjanci  przypominają, że warto nosić odblaski i ostrzegają rowerzystów przed przejeżdżaniem na jednośladach, przez przejścia dla pieszych (czyli w poprzek jezdni).

Pamiętajmy, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

 – Rowerzystom przypominamy, że kierujący rowerem, który przejeżdża przez przejście dla pieszych, a nie ma wyznaczonej tam ścieżki rowerowej może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł – ostrzegają przedstawiciele policyjnej komendy.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Widzieliście już nowy kanał kulinarny "Zasmakuj tradycji" polecany przez powiat szydłowiecki? Opublikowanych zostało już 5 odcinków. Warto poznać regionalne specjały. Późne lato potwierdza uznanie dla...
"Był sobie pies", to ostatni film, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych, kończących się już wakacji na zamkowym dziedzińcu. Projekcja odbędzie się w piątek 23 sierpnia,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze