„Guzowianki” i bicie monety…

W poprzednim tygodniu w Radomiu odbywał się III Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury. W ramach jednej z wizyt studyjnych uczestnicy konwentu gościli w orońskim Centrum Rzeźby Polskiej.

– Ta studyjna wizyta została przygotowana przez nasze stowarzyszenie, w ścisłej współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej. Goście zwiedzili park rzeźby oraz obejrzeli wystawy dzieł Magdaleny Abakanowicz. W Pałacu Brandta odbyło się spotkanie z przedstawicielami SOiRGO , którzy przygotowali prezentację multimedialną, przybliżającą działalność tej organizacji, kładąc główny nacisk na projekty realizowane w obszarze kultury oraz promujące gminę i jej walory – poinformowali przedstawiciele Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.

Ponadto goście obejrzeli także występy młodzieżowych zespołów folkowych, „Guzowianek” z gminy Orońsko i „Radosnych Nutek” z Mirowa.

– Odbył się również koncert fortepianowy w wykonaniu Marka Molendy, który zaprezentował siedem utworów, w tym pięć własnej kompozycji. Uczestnicy wizyty studyjnej mogli również samodzielnie wybić okolicznościową monetę o nominale jednego czwartaka, a także wzięli udział w akcji ekologicznej, pod nazwą „Zasadź swoje drzewo”. Jarzębiny posadzono na terenie centrum rekreacji w Orońsku  – poinformowali organizatorzy studyjnej wizyty.

(Max.)

)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Bus mercedes śmiertelnie przygniótł kierowcę... W Mokrej, w gminie Stąporków (pow. konecki) kursowy bus zderzył się z chryslerem. Bus przewrócił się na bok i śmiertelnie...
Dość nietypowe zjawisko można było zaobserwować dzisiaj (wtorek) około godz. 10.30 nad trasą S7 w Dobrucie. Nad tą ekspresową jezdnią, swobodnie fruwała sobie wielka blacha,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze