Inicjatywy Klubu Seniora

Chlewiska flash

Działający od niedawna Klub Seniora w Chlewiskach inicjuje i organizuje, nie tylko kulturalne przedsięwzięcia. 

W ostatnich latach zmienia się wizerunek seniora, bo są to osoby w pełni sił i chętnie angażujący się w różnego rodzaju przedsięwzięcia – kulturalne, hobbistyczne i edukacyjne. Dlatego Kluby Seniora, które działają już w wielu gminach i powiatach, również w naszym regionie, stają się coraz bardziej popularne.

To bardzo dobra inicjatywa na aktywizację osób starszych…

– Obecnie są to osoby aktywne, które chcą żyć pełnią życia, mieć wpływ na społeczność lokalną, podejmować różne działania, integrujące seniorów i aktywizujące ich w różnym zakresie – podkreślają inicjatorzy powołania senioralnego klubu w chlewickiej gminie.

 

– W grudniu ubiegłego roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Chlewiskach odbyło się spotkanie seniorów z terenu  naszej gminy. Zasadniczym celem było zapoznanie zebranych z uwarunkowaniami społecznymi i formalno- prawnymi , w tym działaniami legislacyjnymi związanymi z powołaniem Gminnej Rady Seniorów oraz z opracowaniem i wdrażaniem Gminnej Strategii Polityki Senioralnej – poinformował Grzegorz Chylicki, sekretarz gminy Chlewiska.

 

I właśnie po tym, grudniowym spotkaniu seniorów powstał pomysł założenia Gminnego Klubu Seniora oraz powołania Rady Seniorów….

 

  Mimo krótkiego okresowego, z inicjatywy Klubu Seniora w Chlewiskach zorganizowano m.in. wyjazdy do kina ” Helios” w Radomiu” na filmy komediowe „Miszmasz, czyli kogel- mogel 3″ oraz ” Planeta Singli 3″.

 – Kolejnym pomysłem na zagospodarowanie wolnego czasu było zaproszenie do Gminnego Ośrodka Kultury w Chlewiskach osób powyżej 60 roku życia na spotkanie „ostatkowe”. Organizatorami tej imprezy, w której uczestniczyło ponad 50 seniorów były członkinie grupy założycielskiej ” Klubu Seniora” w Chlewiskach. Był czas na wymianę poglądów, pomysłów na temat działalności seniorów oraz śpiew piosenek biesiadnych przy akompaniamencie instruktora muzyki – poinformowali przedstawiciel GOK-u.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.