Jak rzucić palenie raz, a dobrze? Kiedy sama silna wola nie wystarczy, trzeba sięgnąć po pomoc w walce z nałogiem

Zgubny wpływ nikotyny na stan zdrowia to fakt, z którym nikt poważny już nawet nie próbuje dyskutować. Rozwój nowotworów, zwiększone ryzyko ataku serca czy osłabienie kondycji fizycznej to tylko niektóre konsekwencje, z jakimi muszą liczyć się aktywni oraz bierni palacze. Trudno się dziwić, że amatorzy wyrobów tytoniowych podejmują próby odstawienia papierosów. Jednak wielu z nich po krótkim odwyku często wraca do nałogu. Jak przezwyciężyć swoje słabości i zerwać z niezdrowymi przyzwyczajeniami? Odpowiadają eksperci z firmy Aptisan.

Najpierw szczerze odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego chcesz przestać palić. Dobra motywacja to świetny początek

W zgodnej opinii specjalistów najważniejszym czynnikiem prowadzącym do zwycięstwa nad głodem nikotynowym jest silna wola. Jednak organizm, przez lata przyzwyczajony do codziennej dawki uszczęśliwiających go substancji, reaguje mocno negatywnie na nagłe odstawienie papierosów. Jak sobie z tym poradzić? Warto znaleźć sobie właściwą motywację: zdrowotną, finansową czy estetyczną. Należy regularnie przypominać sobie o realnych korzyściach, jakie przyniesie rzucenie palenia. Począwszy od oszczędzenia sporych sum pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na inne przyjemności, poprzez odczuwalną poprawę zdrowia i mniejszy wysiłek przy aktywności fizycznej, a skończywszy na poprawie własnej atrakcyjności w oczach innych osób. Papierosy przyczyniają się do szybkiego starzenia i szarzenia skóry, żółknięcia zębów, o drażniącym i odpychającym zapachu już nie wspominając. Pełna świadomość faktycznych zysków, związanych z porzuceniem nałogu, stanowi najsilniejszy bodziec do walki.

Farmaceutyki czy specjalistyczne zabiegi? Wypróbuj wszystkie metody i stosuj te, które Ci skutecznie pomagają

Komu samozaparcia nie wystarczy, powinien spróbować odpowiedniego wspomagania. Bodaj najpopularniejszym sposobem będzie stopniowe odzwyczajenie organizmu od nikotyny. Środki farmaceutyczne z tej kategorii występują w wielu rozmaitych formach: tabletek, plastrów, gum do żucia, a nawet aerozolu. Są dostępne bez recepty, w swoim asortymencie posiada je praktycznie każdy stacjonarny sklep z lekami czy apteka internetowa . Osobom rzucającym palenie pozostaje wybrać tylko ulubioną markę i kupić preparat tam, gdzie jest on najtańszy. Alternatywą dla środków stopniowo uwalniających nikotynę są rozmaite zabiegi medyczne. Za pomocą biorezonansu można na pewien czas „wyłączyć” głód nikotynowy, a elektrostymulacja oraz akupunktura świetnie poprawiają samopoczucie i redukują podstawieniowy dyskomfort. Naturalnie każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia – metody, które pomogą jednemu palaczowi, u drugiego wcale nie muszą przynieść dokładnie takich samych efektów.

(Materiał partnera)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (dalej MOPS) w Szydłowcu informuje, że instytucja działa nadal i pracuje zgodnie z ustalonym czasem...
W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili ponad 160 wykroczeń na drogach naszego województwa, 109 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze