Jak współpracować z Google, czyli co zrobić, żeby wyszukiwarka polubiła Twoją stronę firmową?

Założenie własnej firmy to dopiero początek drogi – aby ludzie się o niej dowiedzieli, trzeba ją jeszcze odpowiednio rozreklamować. W czasach, kiedy wiele aktywności przenosi się do internetu, sieć to wymarzone miejsce, żeby wypromować swoją działalność. Najpopularniejszym sposobem jest dążenie do bycia widocznym w wynikach wyszukiwania. Dlaczego więc tak niewiele przedsiębiorstw może pochwalić się zamierzonym efektem? Sekret tkwi w „dogadaniu się” z wyszukiwarką Google. Jeśli będziesz współpracował z nią na jej zasadach, z przyjemnością przydzieli Ci wysoką pozycję. Jak to zrobić?

Witryna powinna być atrakcyjna zarówno dla użytkownika, jak i dla Google

Strona internetowa, jaką prezentujesz odbiorcy, musi być przejrzysta, czytelna i jak najbardziej intuicyjna. Użytkownik, który odwiedzi Twoją witrynę, ale będzie musiał długo szukać interesujących go informacji, prawdopodobnie z irytacją naciśnie czerwony X w prawym górnym rogu, by już nigdy nie wrócić. Dbając o wygląd strony, jej interaktywność i przystępność, pamiętaj również o następującym fakcie: oprócz potencjalnych klientów odwiedzają ją także roboty Google. To od nich zależy, czy witryna będzie znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Chcesz przekonać wyszukiwarkę, że Twoja strona jest warta pierwszej dziesiątki wyników? Zainwestuj w pozycjonowanie . Linki z wartościowych stron prowadzące do witryny firmowej, unikalne, pomocne dla czytelnika treści nasycone słowami kluczowymi – to wszystko podoba się Google i gwarantuje Ci umiejscowienie wysoko w rankingu wyszukiwania. Zadbaj też o szybkość ładowania strony czy dostosowanie jej do wymagań urządzeń mobilnych.

AdWords (Ads) dźwignią handlu, czyli jak się promować szybko w wyszukiwarce

Google na swoich łamach publikuje nie tylko organiczne wyniki wyszukiwania, ale także tak zwane linki sponsorowane. Nazywamy je reklamą PPC (pay per click), co oznacza, że zapłacisz jedynie za kliknięcie w baner. Taka forma promocji sprawdza się przede wszystkim w przypadku działalności sezonowej, na przykład sprzedaży choinek, posiadania lodziarni czy nadmorskiego pensjonatu, gdyż jej efekty widoczne są niemal od razu. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, że możesz wybrać ilość i brzmienie fraz, na które chcesz być widoczny. Specjaliści, jak firma Inseo, zalecają łączenie kampanii AdWords z klasycznym pozycjonowaniem. Dzięki temu Twoja witryna będzie widoczna w wynikach wyszukiwania przez cały rok, a podczas sezonu płatna reklama PPC wygeneruje większy ruch, co przełoży się na wzrost sprzedaży.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze