Jak wypadły kontrole?

W czasie wczorajszych działań policjanci sprawdzili 1003 samochody. Mundurowi ujawnili 309 przekroczeń prędkości. 58 z nich popełnili kierujący ciężarówkami, 2 autobusami. Policjanci w 26 przypadkach nie dopuścili pojazdów do dalszej jazdy.

W dniu 12 lutego na drogach garnizonu mazowieckiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus”. Mimo iż nadrzędnym celem działań było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze zwracali także uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W ramach działań sprawdzali stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków, czas pracy kierowców oraz sposób przewożenia osób i rzeczy.

Na Mazowszu kontroli poddano 1003 pojazdów, z czego 331 to pojazdy ciężarowe, a 37 to autobusy. W wyniku podjętych działań policjanci ujawnili 309 przekroczenia prędkości, 58 z nich popełnili kierujący pojazdami ciężarowymi i 2 autobusami. Policjanci w 26 przypadkach nie dopuścili pojazdów do dalszej jazdy. Skutkiem lekceważenia przepisów było podjęcie przez policjantów 721 interwencji związanych z popełnieniem przez kierujących wykroczeń. W czasie działań zatrzymanych zostało 78 dowodów rejestracyjnych, a 13 kierujących straciło prawo jazdy.

Efekty działań utwierdziły policjantów w przekonaniu, że polscy kierowcy jeżdżą szybko pomimo wysokich grzywien za te wykroczenia, a stan techniczny pojazdów pozostawia wiele do życzenia.

Działania koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL (d. TISPOL) – międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

 

CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze !”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

 Gmina Jastrząb otrzymała dofinansowanie projektu pn."Wymiana urządzeń grzewczych w Gminie Jastrząb".   Celem projektu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza na terenie gminy Jastrząb dzięki wymianie urządzeń...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze