Jakie choroby leczy proktolog?

Choroby końcowego odcinka przewodu pokarmowego dotykają wiele osób. Warto wiedzieć, jak radzić sobie z takimi problemami oraz kiedy skorzystać z pomocy specjalisty zajmującego się schorzeniami rejonu odbytniczego.

Statystyki

Według KRN w 2012 roku nowotwór okrężnicy doprowadził w Polsce do śmierci 3117 pacjentów. Wczesna diagnostyka raka jelita grubego umożliwia podjęcie odpowiednich działań leczniczych. Aby jednak rozpocząć odpowiednią terapię, należy skorzystać z profesjonalnej pomocy medycznej. Na wizytę do proktologa trzeba czekać kilka miesięcy, zwłaszcza w dużych aglomeracjach. Mieszkańcy stolicy często więc decydują się skorzystać z alternatywnego rozwiązania w postaci usług przychodni prywatnych w Warszawie. Warto dodać, że rak jelita grubego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów.

Choroby proktologiczne

Schorzenia końcowego odcinka układu pokarmowego wymagają podjęcia odpowiedniego leczenia i są one dość częstym problem zgłaszanym przez pacjentów. Stany zapalne odbytnicy powstają na skutek zalegającego kału. Może to prowadzić do poważnych chorób. Warszawscy proktolodzy zaznaczają, że osoby zgłaszające się do ich gabinetów często odczuwają uporczywe swędzenie oraz krwawienie z odbytu. Wiele z nich ma również problem z całkowitym wypróżnianiem. Do najczęstszych chorób proktologicznych zaliczają się m.in.:

  • hemoroidy,
  • rak odbytu,
  • infekcje końcowego odcinka układu pokarmowego.

Swędzące żylaki dotykają najczęściej kobiety po pięćdziesiątym roku życia. Hemoroidy powodują uporczywe pieczenie oraz krwawienie odbytu. Żylaki można leczyć operacyjnie lub przy użyciu inwazyjnych metod nieoperacyjnych. Rak odbytu wykrywany jest za pomocą badania endoskopowego. Nowotwór ten zalicza się do najgroźniejszych chorób końcowego odcinka układu pokarmowego. W jego leczeniu stosowana jest radioterapia oraz zabiegi chirurgiczne. W przypadku infekcji i szczelin odbytniczych zazwyczaj podejmowane są działania operacyjne.

Objawy związane z chorobami końcowego odcinka układu pokarmowego dotyczą wielu pacjentów. W przypadku zaobserwowania niepokojących symptomów warto skorzystać z porady proktologa. Wczesna diagnoza ma duże znaczenie w przebiegu działań leczniczych, zwłaszcza w przypadku chorób przewlekłych.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze