Jakie usługi obejmuje outsourcing księgowości?

Outsourcing księgowości – jakie usługi wchodzą w jego skład?

Tak naprawdę, wszystko zależy od naszych indywidualnych wymagań. Możemy przekazać firmie dokonującej outsourcingu jedynie wybrane obszary naszej księgowości (np. zlecić przygotowywanie deklaracji VAT, zobowiązań PIT czy CIT), ale możemy również powierzyć jej obsługę całej księgowości w firmie. Pełny outsourcing obejmuje m.in:

● prowadzenie ksiąg i weryfikację księgowań wraz z przeglądem sytuacji księgowej,
● przygotowywanie deklaracji i zobowiązań: m.in. VAT, PIT, CIT,
● dokonywanie przelewów i płatności,
● przygotowywanie raportów na potrzeby NBP czy zarządu,
● windykację należności,
● wystawianie faktur,
● wsparcie i obsługę podczas kontroli podatkowej.

Outsourcing księgowości – dla kogo?

Taka forma współpracy jest polecana szczególnie małym przedsiębiorstwom, które nie wdrożyły się do końca w procedury księgowe i zdecydowanie wolą zajmować się codziennymi obowiązkami zawodowymi dotyczącymi istoty działalności. Outsourcing księgowości pozwala im zaoszczędzić czas, uniknąć błędów wynikających z niedoświadczenia i rozwinąć skrzydła w finansowości we własnym tempie – dla takich osób pomocna okazuje się firma Crowe.com/pl.

Korzystanie z usług outsourcingu wiąże się bowiem również z obserwacją. Kiedy widzimy, jak sprawnie przebiegają procedury na powierzonym podmiotowi obszarze księgowym, sami uczymy się powoli przebiegu wszystkich działań.

Outsourcing księgowości jest polecany także większym firmom z dużą ilością zobowiązań i dokumentacji finansowych, których sporządzanie zajmuje zbyt dużo czasu lub zabiera zbyt dużo finansów.

To od przedsiębiorcy zależy, jakie obszary powierzymy wybranej firmie – można poprzestać na jednym, jak i zdecydować się na przekazanie całego działu księgowego. Owocna, szybka i bezproblemowa współpraca szybko przerodzi się w profity.

(Artykuł sponsorowany)

Poprzedni artykułNikt nie smrodzi?
Następny artykułJazz w muzeum…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze