Jechali i prędkość przekraczali

flash Paragraf

Policjanci z szydłowieckiej „drogówki” kontrolowali czy kierowcy przestrzegają prędkościowych ograniczeń.

Policyjne statystyki potwierdzają bowiem, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na naszych drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Niestety, kolejny, kaskadowy pomiar prędkości potwierdził, że nadal nie brakuje nieodpowiedzialnych ryzykantów, którzy arogancko ignorują obowiązujące przepisy…

– W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego szydłowieccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Nasi funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci skontrolowali 29 pojazdów. I w efekcie ujawnili 14 kierujących, niestosujących się do ograniczeń prędkości – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Kaskadowy pomiar prędkości

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach.

W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

 

 

 

 

(Max.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.