Jubileusz strażaków z OSP w Bieszkowie

Strażacy z bieszkowskiej OSP świętowali jubileusz 10-lecia swojej jednostki. W uroczystości uczestniczyli również samorządowcy, druhowie z okolicznych OSP i mieszkańcy.

Po polowej mszy świętej, odprawionej przez ks. Alberta Warso, rozpoczęły się jubileuszowe uroczystości, które prowadził wiceprezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej – Zygmunt Majstrak. Wśród zaproszonych gości byli m.in. wójt gminy Jastrząb – Andrzej Bracha, przewodniczący Rady Gminy Mirów- Wiesław Morawiak, zastępca komendanta KP PSP w Szydłowcu mł. bryg. Sławomir Mielniczuk oraz prezes OZP Z OSP RP w Szydłowcu Aleksy Sasin.

– Na placu przed remizą zgromadziły się poczty sztandarowe, druhowie z OSP Bieszków Górny oraz sąsiednich jednostek, a także zaproszeni goście. Pojawiła się również liczna grupa mieszkańców gminy Mirów. Odznaczeno druhów, którzy w ostatnich latach w sposób szczególny wyróżnili się w działalności jednostki. Oprócz odznaczeń strażackich jednostka została uhonorowana pamiątkowym medalem „Pro Masovia”, który wręczył przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego – radnyLeszek Przybytniak. Wójt gminy Mirów – Artur Siwiorek przekazał jednostce pamiątkową tablicę – poinformowali organizatorzy sobotniego, strażackiego jubileuszu.

Podczas tej plenerowej imprezy wystąpił m.in. zespół ludowy „Guzowianki”.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Widzieliście już nowy kanał kulinarny "Zasmakuj tradycji" polecany przez powiat szydłowiecki? Opublikowanych zostało już 5 odcinków. Warto poznać regionalne specjały. Późne lato potwierdza uznanie dla...
"Był sobie pies", to ostatni film, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych, kończących się już wakacji na zamkowym dziedzińcu. Projekcja odbędzie się w piątek 23 sierpnia,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze