Jubileusz zespołu „Fantazja”

To już 5 lat jak zespół „Fantazja” zabawia swoimi energicznymi występami publiczność w całej Polsce oraz poza granicami kraju. Pomimo dużego życiowego doświadczenia, członkowie zespołu wykazują się aktywnością na wysokim poziomie i nie zamierzają zwalniać tempa, co udowodnili podczas występu jubileuszowego, który odbył się 18 maja w Zespole Szkół Zawodowych w Szydłowcu.

To były wyjątkowe urodziny, rozśpiewane, radosne i z przytupem. Jubileusz swoją obecnością zaszczyciło wielu gości. Wśród licznie zgromadzonych znaleźli się: wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, starosta szydłowiecki Włodzimierze Górlicki i wicestarosta Anita Gołosz. Nie zabrakło również władz miejskich: Artura Ludwa – burmistrza Szydłowca oraz Anety Furmańskiej – wiceburmistrz. Podczas piątych urodzin zespołu obecni byli również radni miejscy i powiatowi. Jubileusz był wspaniałą okazją do podsumowań, gratulacji oraz podziękowań dla wszystkich, którzy sympatyzują i współpracują z zespołem na co dzień.

Zespół „Fantazja” powstał w 2014 r. i działa w ramach Stowarzyszenia Emerytów „Spokojna Jesień Życia” w Szydłowcu. Początkowo zespół działał przy Klubie Emerytów „Lokator”. Zmieniały się też nazwy zespołu (wcześniejsze to Senioritas Malinki).

W latach 2014 – 2016 kierownikiem artystycznym zespołu była Teresa Czyż. Od września 2016 roku kierownikiem artystycznym jest Anna Tchórzewska. Zespół „Fantazja” występuje w kraju i kilkakrotnie dawał koncerty za granicą. Występują zarówno na imprezach i uroczystościach miejskich, wydarzeniach rocznicowych i folklorystycznych okolicznych gmin, jak również na wyjazdach w województwie mazowieckim, świętokrzyskim, podlaskim oraz zachodniopomorskim. W skład zespołu wchodząAnna Tchórzewska, Irena Chwastek, Elżbieta Cendrowska, Anna Gąciarska, Barbara Nowak, Danuta Domagała, Ryszard Gąciarski, Zenon Czerwionka, Kazimierz Zawadzki, Henryka Wlizło, Antoni Kubik, Zofia Wrochna.

„Fantazja” wciąż się rozwija i ewoluuje. W ostatnich miesiącach znacznie rozszerzyła swój repertuar. Oprócz spokojnych, tradycyjnych piosenek pojawiła się muzyka cygańska, piosenki znanych polskich wykonawców oraz skecze, przy których publiczność doskonale się bawi, a echa ich artystycznego talentu są coraz głośniejsze.

Po życzeniach, podziękowaniach i gratulacjach nadszedł czas, na główną atrakcję, czyli występy artystyczne Jubilatów oraz zaprzyjaźnionego zespołu „Perły z Lamusa”. Na scenie zaprezentowała się również grupa teatralno-wokalna, która przyjechała z Garwolina.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze