Kandydują Agnieszka Górska i Magdalena Nowacka

Największe partie i wyborcze koalicje „ujawniły” listy swoich kandydatów do parlamentu.

Znanie są już nazwiska sejmowych pretendentów z list partii rządzącej. Na liście Prawa i Sprawiedliwości z regionu radomskiego znalazło się 18 aktywistów PiS, samorządowców sympatyzujących z tym partyjnym ugrupowaniem oraz jeden reprezentant partii Jarosława Gowina – Porozumienie.

„Jedynką” na tej liście jest aktualny poseł – Marek Suski z Grójca, obecnie szef kancelarii Rady Ministrów. Reprezentantka PiS-u z naszego powiatu – Agnieszka Górska, radna sejmiku województwa mazowieckiego jest na 7 pozycji . Oprócz tego na tej liście jest łącznie czworo dotychczasowych posłów (Marek Suski, Anna Kwiecień, Dariusz Bąk i Andrzej Kosztowniak), troje wójtów, a także jeden burmistrz i wiceburmistrz oraz pani skarbnik powiatu przysuskiego, która na PiS-owskiej lisice jest tuż przed kandydatką do Sejmu z naszego powiatu. Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach do sejmiku Agnieszka Górska uzyskała 19.314 głosów.
W wyborach do Senatu, zwolennicy PiS-u z naszego regionu (okręg nr 50 – obejmujacy powiaty: lipski, radomski, szydłowiecki, zwoleński i miasto na prawach powiatu – Radom) będą mogli oddać swoje głosy na Wojciecha Skurkiewicza, obecnego wiceministra Ministerstwa Obrony Narodowej (kiedyś senatora i byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu).

 Bynajmniej nie regionalne nazwisko „przewodzi” na liście Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni)w radomskim regionie.

„Jedynką” w radomskim okręgu nr 17 jest Joanna Kluzik- Rostkowska, obecna posłanka Platformy Obywatelskiej, była minister najpierw w rządach PiS, a później PO (współzałożycielka partii Polska jest Najważniejsza). Kolejni pretendenci do zasiadania w przyszłym Sejmie, to obecni posłowie: Leszek Ruszczyk (2 na liście) i Anna Białkowska (3) i była posłanka Małgorzata Woźniak (4). Na 7 miejscu listy Koalicji Obywatelskiej umieszczono Magdalenę Nowacką, dyrektorkę Zespołu Żłobków Miejskich w Szydłowcu (jako kandydatka do sejmiku województwa mazowieckiego, w ubiegłorocznych wyborach samorządowych uzyskała 3.238 głosów).
Natomiast kandydatką Platformy Obywatelskiej do Senatu, w radomskim okręgu nr 50 będzie Jolanta Hibner, była posłanka i eurodeputowana.

(Max.)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Bus mercedes śmiertelnie przygniótł kierowcę... W Mokrej, w gminie Stąporków (pow. konecki) kursowy bus zderzył się z chryslerem. Bus przewrócił się na bok i śmiertelnie...
Dość nietypowe zjawisko można było zaobserwować dzisiaj (wtorek) około godz. 10.30 nad trasą S7 w Dobrucie. Nad tą ekspresową jezdnią, swobodnie fruwała sobie wielka blacha,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze