Karta Moja Biedronka i inne sposoby oszczędzania na zakupach

Oszczędzanie często kojarzy się z zaciskaniem pasa i odmawianiem sobie wielu przyjemności. Oczywiście nie da się odłożyć pieniędzy, jeśli wydaje się je bez umiaru i rozsądku. Nie oznacza to jednak, że trzeba się bardzo poświęcać, ponieważ istnieją sposoby, dzięki którym można oszczędzać zupełnie mimochodem. Jedną z najbardziej znanych i najmniej pracochłonnych metod są karty lojalnościowe. Obecnie oferuje je większość sieci handlowych.

 

Karta moja biedronka i inne programy lojalnościowe – jak dzięki nim zaoszczędzić pieniądze? Najpopularniejszą kartą jest Moja Biedronka, dzięki której można liczyć na korzystne zniżki. Karta nie tylko uprawnia do promocji specjalnych, ale też pozwala na zbieranie większej liczby naklejek, które można później wymienić na nagrody.

 

Niektóre karty lojalnościowe zapewniają zniżki, np. w wysokości 5%, co w skali miesiąca daje spore oszczędności. Inne umożliwiają zbieranie punktów, które później można przeznaczyć na zakupy w danym sklepie. Możliwości jest mnóstwo, a więcej na ich temat można przeczytać na stronie wujeksknerus.pl. Inną opcją są sprytne karty płatnicze, a konkretnie karty z usługą moneyback, które oferowane są przez niektóre banki. Płacąc taką kartą, można otrzymać zwrot w wysokości od 0,5% do nawet 5%. Oczywiście dotyczy to tylko wydatków, które kwalifikują się do zwrotu – warto przeczytać regulamin, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Zebrana kwota zwykle wypłacana jest co miesiąc na konto, choć w niektórych bankach tego typu oszczędności wypłacane są w wymiarze rocznym.

 

Zakupy online – wygodne oszczędzanie

 

Wygodnym sposobem oszczędzania są także zakupy online. W sieci dostępne są różnego rodzaju internetowe platformy zakupowe, które oferują różne promocje. Kupując w sieci, można liczyć na duże zniżki, a przy tym oszczędzić sporo czasu. Wiele dużych sieci handlowych umożliwia robienie zakupów online i warto z tej opcji skorzystać. Nie zaszkodzi rozważyć też korzystania z tzw. marek własnych. Są one oznaczone logo danej sieci i zwykle nie różnią się jakością od produktów markowych, choć nie jest to regułą. W ten sposób można oszczędzić tylko wtedy, gdy nie ma żadnych wątpliwości co do jakości produktów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze