Kim jest Andrzej Kosztowniak? – rozmowa z kandydatem

Kim pan jest?

Przede wszystkim synem, mężem i ojcem, prawnikiem z wykształcenia, ekonomistą, a od kilkunastu lat samorządowcem i politykiem. Jeżeli mówimy o tej sferze publicznej.

Co Pan zrobił jako prezydent Radomia?

8 lat prezydentury pokazało, że ziemię radomską można obudzić. To konieczne w sferze społecznej, a z drugiej strony w sferze inwestycyjnej. Rozpoczynałem ważne przedsięwzięcia dla regionu. Z jednej strony infrastrukturalne, niezbędne dla rozwoju miasta i całej aglomeracji radomskiej oraz takie, które były naprawdę bliskie człowiekowi i jego potrzebom.

Jako prezydent zrozumiałem, jak ważne jest planowanie przyszłości. Projekty dróg, linii kolejowych czy lotniska, uruchomionego za mojej kadencji i dzisiaj budowanego, mają przynosić korzyści przede wszystkim dla południowego Mazowsza w tym ziemi szydłowieckiej.

Jestem dumny z działań pro-edukacyjnych, odwracając nauczanie w stronę kształcenia technicznego. W tym dziele byłem pionierem, dziś jest to trend ogólnopolski. Zespół Szkół Plastycznych i Zespół Szkół Muzycznych, są to projekty które decydują o rozwojowej szansie dla kilku pokoleń, nie tylko radomian. Projekt szkół artystycznych jest w tej chwili naśladowany przez wiele samorządów w całej Polsce. Takie działanie rozwijało równocześnie obszar kultury.

Podczas mojej prezydentury Radom zainwestował w siebie miliard sto milionów złotych. Coś podobnego nie miało miejsca nigdy wcześniej.

Co Pan robi jako Poseł?

Przede wszystkim moja aktywność sprowadza się do dwóch obszarów pracy: jeden to Komisja Finansów Publicznych. Tak jak powiedziałem jestem finansistą z wykształcenia i naturalnym jest ,że zajmuję się funduszami. Jestem wiceszefem Komisji Finansów Publicznych. Drugim obszarem, jest obszar samorządu, z którego wyrastam, dlatego też pracuję w Komisji Samorządu, ale mimo wszystko najwięcej czasu poświęciłem finansom. Cieszę się, że jestem w grupie osób, które naprawiają polskie finanse publiczne. To co nam się udaje w Parlamencie, w zakresie uszczelnienia całego systemu podatków, począwszy od akcyzy, podatku VAT, po podatki dochodowe pozwala na rozwój Państwa i realizowanie wielu zadań.

Dzięki tej pracy rząd Prawa i Sprawiedliwości uruchomił: program 300plus, 500plus, dodatkową emeryturę i inne formie wsparcia dla Polaków. Wsparcie dla rodzin, seniorów, młodych i przedsiębiorczych jest możliwe bo potrafiliśmy zatrzymać te pieniądze w Polsce, dla Polaków. A w obszarze samorządu? Pracuję w Komisji Samorządu i jestem do dyspozycji dla każdego samorządowca.

Czego Panu życzyć?

Przede wszystkim powodzenia: powodzenia i ludzkiej życzliwości. Chcę zdobyć mandat i uznanie ludzi. Powodzenia również po to, abym mógł skutecznie walczyć o radomskie przez kolejne 4 lata. To mój Dom i od początku służby publicznej jestem mu wierny.

 

Poprzedni artykułDwie ranne kobiety
Następny artykułO biogazowniach w Orońsku

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Europejski dzień przeciwko handlowi ludźmi

Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla...
W poniedziałek, 21 października br. na terenie garnizonu mazowieckiego Policji prowadzone są działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych...
Do 25 października można zgłosić swoją kandydaturę do  Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Inicjatorzy tego przedsięwzięcia czekają na młodych, którzy chcą mieć wpływ na rozwiązywanie, ważnych...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze