Kolejna bomba w gminie Chlewiska

Prawie przez trzy dni wybuchowe znalezisko czekało na wojskowych saperów… Tym razem do wojennego, grożącego wybuchem odkrycia doszło we wsi Cukrówka.

Sezon na letnie, bombowe znaleziska w gminie Chlewiska trwa… Jak już informowaliśmy wcześniej, w krótkim odstępie czasu niewybuchy odnaleziono w trzech miejscowościach: na posesji w Cukrówce (30-centymetrowy pocisk), przy cmentarzu w Budkach (trzy granaty „szyszkowe”) i w bazie budowlanej firmy modernizującej drogę wojewódzką  nr 742 w Chlewiskach (najprawdopodobniej lotnicza bomba).

W minioną sobotę do szydłowieckiej policji trafiło kolejne, wybuchowe zawiadomienie z tej samej gminy. – Około godz. 12 otrzymaliśmy zgłoszenie o odnalezieniu pocisku, na terenie niezamieszkałej posesji w Cukrówce. Jej właściciel zmarł przed kilkoma miesiącami. Opiekujący się tą posiadłością sąsiad, pod jednym z gospodarczych budynków znalazł niewybuch – poinformował nas Dariusz Kalita, naczelnik Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Wysłana na miejsce sobotniego, wybuchowego odkrycia ekipa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z szydłowieckiej KPP potwierdziła, że znalezisko to niewybuch, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.

Leżący pod ścianą gospodarczego budynku, około 30-centymetrowy pocisk artyleryjski, mimo upływu blisko 80 lat, był w dobrym stanie… Od soboty był pilnowany przez szydłowieckich policjantów. Dziś w południe, niewybuch został zabrany przez patrol saperski z jednostki wojskowej z Kielc. Znaleziony w sobotę pocisk zostanie zdetonowany na poligonie wojsk lądowych w Nowej Dębie.

(Max.)

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

17 stycznia (piątek) w Szydłowcu rozpoczęły się centralne obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.  Przed ratuszem uczestników witała Agnieszka Sobutka-Klepaczewska, kierownik Wydziału Kultury i Dziedzictwa....
W ręce policjantów z III Komisariatu Policji w Radomiu trafiła 33-letnia mieszkanka Radomia po kradzieży rozbójniczej w jednym z radomskich sklepów. Decyzją sądu najbliższe...
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali mężczyznę, który na targowisku sprzedawał nielegalne wyroby. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: