Kredyt gotówkowy na 40 tys. – jakie warunki trzeba spełnić?

Chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy na 40 tys. złotych, wystarczy skorzystać z usług jednego z banków, ponieważ niemal wszystkie największe instytucje mają w swojej ofercie tego rodzaju produkty. Aby otrzymać finansowanie w takiej kwocie, bez wątpienia trzeba spełnić określone warunki i dopełnić formalności. Dowiedz się, czego mogą oczekiwać od Ciebie kredytodawcy i od czego będzie zależeć pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Procedura wnioskowania o kredyt gotówkowy na 40 tys.

Pierwszym krokiem, który należy zrobić, by uzyskać finansowanie, jest złożenie wniosku kredytowego w wybranej placówce bankowej. Warto wiedzieć, że coraz więcej instytucji proponuje szybkie kredyty gotówkowe dostępne na Totalmoney, o których wnioskowanie możliwe jest online.

Bez względu na sposób składania wniosku, koniecznie będzie wypełnienie formularza, w którym najczęściej należy podać następujące informacje:

·       wysokość wnioskowanej kwoty kredytu oraz okres jego spłaty,

·       dane osobowe, adresowe oraz kontaktowe (np. telefon oraz e-mail),

·       dane z dowodu osobistego (m.in. PESEL oraz numer i serię dokumentu),

·       informacje dotyczące statusu rodzinnego (czy jesteś singlem, czy pozostajesz w związku małżeńskim, ile masz dzieci),

·       informacje o dochodach (najczęściej należy podać źródło dochodów, ich miesięczną wysokość, a także dane pracodawcy),

·       dane dotyczące zobowiązań (chodzi tu o stałe obciążenia z tytułu spłacanych rat innych pożyczek, a także te związane z utrzymaniem, czy alimentami).

Bardzo ważne jest, by wypełnić dokładnie i czytelnie wszystkie rubryki, a także podać w nich prawdziwe informacje. Niedokładne uzupełnienie formularza, błędne wpisanie danych lub informacji odbiegających od rzeczywistości może być podstawą odrzucenia wniosku o kredyt.

Pamiętaj, że w przypadku wpisania fałszywych danych bank może posądzić Cię o chęć wyłudzenia kredytu, co w polskim prawie jest przestępstwem, za które grozi nawet do 5 lat więzienia!

Niezbędne dokumenty przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy

Ubiegając się o kredyt gotówkowy na 40 tys. zł w banku, z dużym prawdopodobieństwem zostaniesz poproszony o dostarczenie dokumentów, które zostaną dołączone do Twojego wniosku. Każda instytucja ma pod tym względem inne oczekiwania. Poniżej podajemy te, które najczęściej są wymagane.

·       Dowód osobisty – składając wniosek w placówce, trzeba go pokazać pracownikowi banku, natomiast w przypadku wnioskowania online należy przesłać skan dokumentu.

·       Zaświadczenie o zarobkach – chodzi tu o zaświadczenie od pracodawcy, które najczęściej trzeba dostarczyć na formularzu dostarczonym przez bank. Znajdują się tam informacje o zatrudnieniu, a także o wysokości dochodów z 3 ostatnich miesięcy.

·       Wyciąg z rachunku bankowego – zazwyczaj powinny dotyczyć okresu z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. Wnioskując o szybki kredyt gotówkowy w tej samej instytucji, w której prowadzone jest Twoje konto osobiste, bank sam sprawdzi jego historię.

·       Inne dokumenty potwierdzające dochody – w zależności od źródła dochodów mogą nimi być np. umowy zlecenia lub o dzieło, ostatni odcinek renty lub emerytury, PIT za ostatni rok itp.

W przypadku, gdy pozostajesz w związku małżeńskim, bank może poprosić także o pisemną zgodę współmałżonka na zaciągnięcie kredytu.

Najważniejsze warunki otrzymania kredytu gotówkowego

Podczas rozpatrywania Twojego wniosku o kredyt gotówkowy na 40 tys. bank w pierwszej kolejności zweryfikuje dane wpisane przez Ciebie w formularzu oraz z dostarczonych dokumentów. Następnie zbada Twoją zdolność oraz wiarygodność kredytową – na podstawie wyników tej oceny podejmie decyzję o przyznaniu kredytu (lub odmowie jego udzielenia) i zaproponuje Ci określone warunki.

Zdolność kredytowa

Posiadanie zdolności kredytowej jest najważniejszym warunkiem uzyskania finansowania. Pod pojęciem tym rozumiemy zdolność do uregulowania zaciągniętego zobowiązania w określonej wysokości (a więc także z kosztami) w wyznaczonym terminie. Mówiąc prościej, bank musi policzyć, czy Twoje dochody pozwolą Ci wygenerować co miesiąc kwotę na spłatę raty kredytu, a także czy będziesz w stanie je regulować przez określony okres np. kilka miesięcy lub lat. Weźmie przy tym pod uwagę Twoje zobowiązania i inne stałe obciążenia finansowe, liczbę osób na utrzymaniu, stabilność zatrudnienia, posiadany majątek, a nawet to, czy mieszkasz w wynajętym czy we własnym mieszkaniu.

Jeżeli okaże się, że nie masz zdolności do zaciągnięcia kredytu w wysokości 40 000 zł, zapewne dostaniesz inną propozycję – np. niższą kwotę zobowiązania lub dłuższy okres spłaty.

Wiarygodność kredytowa

To drugi fundamentalny warunek otrzymania kredytu. W tym przypadku bank ocenia ryzyko udzielenia Ci finansowania na podstawie Twojej historii spłaty innych zobowiązań. W tym celu sięgnie do takich baz jak:

·       Biuro Informacji Kredytowej – są tutaj zgromadzone dane na temat spłacanych przez nas wszystkich produktów kredytowych (także debetów i kart kredytowych),

·       Biura Informacji Gospodarczej – popularnie nazywane rejestrami dłużników gromadzą informacje o osobach i firmach, które mają zaległości w spłacie innych zobowiązań np. z tytułu rachunków,

·       system Bankowy Rejestr prowadzony przez Związek Banków Polskich – znajdują się tutaj informacje na temat nierzetelnych klientów banków.

Negatywne wpisy w powyższych bazach niestety mogą zamknąć Ci drzwi do otrzymania finansowania. Pamiętaj, że w razie problemów ze spełnieniem warunków stawianych przez banki możesz sięgnąć po szybki kredyt gotówkowy w instytucji pozabankowej, która np. nie sprawdza BIK i BIG. 

(Artykuł promocyjny)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Uwaga na oszustów żerujących na epidemii [Wideo]

Łańcuszki, piramidy, superoferty, zbiórki... Podczas epidemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa, czy...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Łańcuszki, piramidy, superoferty, zbiórki... Podczas epidemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa, czy...
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szydłowcu, przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu szydłowieckiego związaną z koronawirusemSARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.   Łączna liczba osób aktualnie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze