Mieszkańcy gminy Mirów otrzymają pieniądze na wymianę kotłów CO

Początek roku przyniósł dobrą wiadomość dla mieszkańców gminy Mirów.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku ruszy projekt wymiany kotłów CO w indywidualnych gospodarstwach domowych.

Kilka miesięcy wcześniej Urząd Gminy w Mirowie złożył do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych aplikację o dofinansowanie projektu. Dziś już wiemy, że nasz wniosek jest jednym z dziewięciu, jakie zakwalifikowały się do dofinansowania.

  Planuje się, aby z pozyskanych środków sfinansować wymianę 52 przestarzałych kotłów w indywidualnych gospodarstwach domowych zastępując je nowymi, ekologicznymi urządzeniami. W 7 domach zostaną również zainstalowane pompy ciepła. Ogólna wartość projektu to 1.549.628,12 zł., przy czym wysokość dofinansowania to 1.121.000,00 zł.

Należy wspomnieć, iż gmina Mirów od wielu lat inwestuje w ekologię. W 2018 roku był realizowany projekt budowy instalacji fotowoltaicznych, a w 2019 r. zaczęły powstawać pierwsze oczyszczalnie przyzagrodowe. Obydwa projekty były współfinansowane ze środków unijnych w ramach PROW oraz RPO WM.

 

Fot. (Archiwum UG Mirów)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

 Gmina Jastrząb otrzymała dofinansowanie projektu pn."Wymiana urządzeń grzewczych w Gminie Jastrząb".   Celem projektu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza na terenie gminy Jastrząb dzięki wymianie urządzeń...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze