Mistrzowie poprawnego pisania

Uczniowie z samorządowych szkól rywalizowali, w gminnym konkursie ortograficznym. Jego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Chlewiskach.

Gminny Konkurs Ortograficzny odbył się po raz VIII. Przygotowały go i przeprowadziły Barbara Gawin i Izabela Stachura, bibliotekarki z GBP. O tytuł „Mistrza ortografii” ubiegało się 17 uczniów. Tym razem zwycięzcą okazał się najmłodszy uczestnik konkursu, uczeń klasy V SP w Skłobach – Piotr Głowacki.

– Dwa równorzędne II miejsca przyznano uczennicom kl. VIII SP w Skłobach- Małgorzacie Głowackiej i Natalii Kierkuś, a III – Wiktorii Zagajnej z SP w Budkach. Komisja przyznała również wyróżnienia: Adeli Olszewskiej (SP Budki), Julii Wójcik- (SP Chlewiska), Annie Białek (SP w Chlewiska) – poinformowali organizatorzy ortograficznego konkursu.

Wszyscy uczestnicy ortograficznych zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy i wyróżnieni dyplomy i nagrody ufundowane przez GBP, wręczono je w Gminnym Ośrodku Kultury w Chlewiskach.

(Max.)

Poprzedni artykułPijany może zabić…
Następny artykuł111 biegało a czworo wygrało

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze