Modernizacja gminnej drogi

Na tę inwestycję, samorządowe władze gminy Mirów pozyskały blisko 1,2 mln złotych. Dzięki temu dofinansowaniu zmodernizowany zostanie blisko kilometrowy odcinek wiejskiej drogi z Rogowa do Bieszkowa Górnego.
Poza gruntowną modernizacją drogowej nawierzchni i chodników, przewidziano również przygotowanie bezpiecznego przejścia dla pieszych. Przebudowane zostaną także podjazdy do wiejskich posesji. Wyłonionym w przetargu wykonawcą drogowych robót jest firma „Budromost” – Starachowice.

Na to komunikacyjne przedsięwzięcie  pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 400307W Rogów – Bieszków Górny” gmina Mirów pozyskała 1.196.276 złotych. To znaczące dofinansowanie pochodzi z budżetu wojewody mazowieckiego i przyznane zostało w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

– Zgodnie z umową podpisaną w czerwcu br. ta gminna inwestycja obejmuje modernizację drogi na odcinku o długości 995 metrów, przebudowę chodników, budowę zatoki autobusowej i tzw. wyniesionego przejścia dla pieszych wraz ze znakiem aktywnym oraz przebudowę wszystkich zjazdów do posesji mieszkańców – poinformował Artur Siwiorek, wójt gminy Mirów.

– Najbardziej widocznym efektem tej drogowej inwestycji będzie oczywiście, nowa zmodernizowana asfaltowa nawierzchnia. Ale nie mniej ważnym będzie także znacząca poprawa bezpieczeństwa użytkowników zmodernizowanego odcinka drogi m.in. dzięki przebudowie niebezpiecznego skrzyżowania z drogą powiatową oraz wykonanie przejść dla pieszych i barier ochronnych przy chodniku – poinformowano nas w mirowskim Urzędzie Gminy.

(Max.)

Poprzedni artykułŁotewska kultura jesienią
Następny artykułŚwiętowali 90-lecie OSP

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

17 stycznia (piątek) w Szydłowcu rozpoczęły się centralne obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.  Przed ratuszem uczestników witała Agnieszka Sobutka-Klepaczewska, kierownik Wydziału Kultury i Dziedzictwa....
W ręce policjantów z III Komisariatu Policji w Radomiu trafiła 33-letnia mieszkanka Radomia po kradzieży rozbójniczej w jednym z radomskich sklepów. Decyzją sądu najbliższe...
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali mężczyznę, który na targowisku sprzedawał nielegalne wyroby. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze