Możesz pomóc pogorzelcom

flash Szydłowiec

Nadal trwają zbiórki pieniędzy na odbudowę domu zniszczonego przez pożar. Na koncie „Solidarni ze strażakiem” i w puszkach zbierających datki strażaków, zgromadzono dotychczas ponad 28 tys. złotych.

Aby wspomóc poszkodowaną rodzinę Stańczyków, można je wpłacać na dwa konta.

Pierwsze z nich, to:

36 1600 1462 1028 6952 8000 0002

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko

26-505 Orońsko ul. Szkolna 6

Tytuł przelewu: SOLIDARNI ZE STRAŻAKIEM

Uruchomiono je z inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku oraz Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.

Prowadzona akcja charytatywna, polegająca na zbiórce pieniędzy na rzecz rodziny Państwa Stańczyków daje wymierne efekty. Dotychczas na tym specjalnie uruchomionym koncie bankowym zebrano już ponad 28 tys. zł. (na konto wpłynęło ponad 12 tys., a do puszek wrzucono około 16 tys.).

Natomiast drugie konto udostępnił Caritas Diecezji Radomskiej, na podstawie specjalnego porozumienia.

Kierownictwo tej charytatywnej organizacji przychyliło się do prośby o pomoc i „Udostępnia konto na zbiórkę środków finansowych , które przeznaczone będą na pokrycie kosztów odbudowy domu po spaleniu.

Aby pomóc rodzinie Stańczyków finansowe wsparcie można przekazywać na  konto

Caritas Diecezji Radomskiej

ul. Kościelna 5, 26 – 604 Radom

Nr konta: 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757

z dopiskiem „Pożar – Orońsko”

 

– Również wolontariusze Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku zbierają datki do puszek na pomoc w odbudowie zniszczonego podczas pożaru domu rodzinnego Jurka Stańczyka – oddanego druha OSP w Orońsku. W niedzielę, 20 stycznia strażacy kwestowali po każdej mszy w okolicach kościoła w Orońsku, Guzowie oraz w Rudzie Wielkiej. Ta zbiórka jest częścią akcji charytatywnej, pod nazwą „Solidarni ze strażakiem”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Orońsku. Nasza zbiórka publiczna jest zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nr 2019/148/OR – poinformowali inicjatorzy tego przedsięwzięcia.

Także w kolejną niedzielę – 27 stycznia, tę puszkową zbiórkę przeprowadzono przed kościołami w Wałsnowie, Wysokiej i Mniszku.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.