Możesz uratować komuś życie

0
53

Szydłowiecki „Sienkiewicz” uczestniczy w „Komórkomanii”. Jest to akcja edukacyjno – informacyjna na temat idei dawstwa szpiku kostnego. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja DKMS.

– Zanim przystąpimy do rejestracji ochotników, w szkole odbędą się zajęcia dotyczące nowotworów krwi oraz metodom ich leczenia. Zorganizowane zostaną także spotkania edukacyjno – informacyjne. Zapraszamy uczniów, nauczycieli naszej szkoły oraz wszystkich zainteresowanych tematyką dawstwa szpiku na spotkanie z Edytą Karpetą, absolwentką naszej szkoły i koordynatorką transplantacyjną, która opowie o przeszczepieniach – zachęca Agnieszka Kamińska, organizatorka akcji w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.

Dzień Dawcy Szpiku w „Sienkiewiczu” odbędzie we wtorek 28 maja 2019 r. Za zaangażowanie szydłowiecki ZSO otrzyma Certyfikat „Szkoły z Życiem”.

– Wraz z uczniami przygotujemy punkt rejestracji, w którym chętni będą mogli dowiedzieć się nie tylko o samej akcji, ale też o metodach pobierania szpiku i komórek macierzystych oraz sprawdzić, czy mogą zostać potencjalnymi dawcami i na koniec – zarejestrować się jako dawcy – poinformowała Agnieszka Kamińska.

Rejestracja potencjalnych dawców

Projekt  pod hasłem # KOMÓRKOMANIA skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.

Zasadniczym jego celem jest przeprowadzenie akcji edukacyjno – informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego osobom, które podejmują świadomą decyzję o takiej rejestracji.

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela Agnieszka Kamińska, organizatorka akcji na terenie szkoły.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.