Nagroda specjalna dla „Wrzosu” za „Żniwa…”

0
158

Stowarzyszenie „Wrzos” zaprezentowało się podczas folklorystycznego przeglądu w Zaborowiu (gm. Orońsko). Ich żniwne widowisko otrzymało nagrodę specjalną.

Podczas niedzielnego, XXIII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Ludowych Prezentujących Zwyczaje i Obrzędy w Zaborowiu, Stowarzyszenie „Wrzos” reprezentowało gminę Mirów. Na plenerowej scenie zaprezentowano „Żniwa”.

– Z tej wspaniałej i pełnej uroku imprezy folklorystycznej, przywieźliśmy wyróżnienie i nagrodę specjalną, za które serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć wójtowi gminy Orońsko – Henrykowi Nosowskiemu, za umożliwienie nam wzięcia udziału w przeglądzie i serdeczną gościnę. Jest to dla nas zupełnie nowe doświadczenie, gdyż stawiliśmy czoła profesjonalnym zespołom ludowym, od których mogliśmy czerpać wiele wskazówek i zaobserwować ich warsztat pracy – podkreśla Beata Mnich, szefowa „Wrzosu”.

– Obraz „Żniw”, który zaprezentowaliśmy oparty był nie tylko na twórczości literackiej, ale również zasięgnęliśmy informacji od najstarszych mieszkańców naszego powiatu. Muzycznie zabarwiony przekaz, okraszony gwarą odzwierciedlał pracę na roli i jej zakończenie poprzez symboliczne wręczenie chleba wójtowi gminy Orońsko, nawiązując w ten sposób do największego święta gospodarskiego, dożynek – poinformowała przedstawicielka Stowarzyszenia „Wrzos”.

(Max.)

fot. archiwum „Wrzos”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.