Napalm travels – niecodzienne „biuro podróży”

W orońskim CRP czynna jest nowa, oryginalna wystawa.

W Galerii „Oranżeria” prezentowana jest wystawa Tomasza Matuszaka „Napalm Travels. Discover True Holy Land”. Ekspozycję, której kuratorem jest Leszek Golec oglądać można do 10 marca br.

– Napalm Travels, to nazwa niecodziennego „biura podróży”, które zabierze cię do niegdyś wspaniałego miasta Hebron, położonego w południowej części Zachodniego Brzegu, od lat okupowanego przez Izraelskie Siły Obronne (IDF). Podczas tej „podróży” widz będzie miał możliwość zastanowienia się nad wieloma skomplikowanymi poziomami stosunków społecznych i konsekwencjami ludzkich działania, z powodu których cierpi dziedzictwo kulturowe i środowiskowe tego miasta – zachęcają organizatorzy wystawy w orońskim CRP.

– Tragiczny stan rzeczy w Hebronie został przedstawiony w projekcie z cyniczną ironią, jako propozycja idyllicznego celu podróży oferowanego osobom poszukującym spokoju i cukierkowych miejsc z turystycznych katalogów. Tak długo, jak to możliwe „biuro podróży” będzie istnieć poprzez promocyjne filmy wideo, zestawy wydrukowanych reklam, folderów i light-box`ów z aktualną dokumentacją zdjęciową z Hebronu – zachęca do obejrzenia tej oryginalnej wystawy, jej kurator  Leszek Golec.

(Max.)

Poprzedni artykułCo w numerze?
Następny artykułZaskakująco i brawurowo

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze