Napalm travels – niecodzienne „biuro podróży”

flash Orońsko

W orońskim CRP czynna jest nowa, oryginalna wystawa.

W Galerii „Oranżeria” prezentowana jest wystawa Tomasza Matuszaka „Napalm Travels. Discover True Holy Land”. Ekspozycję, której kuratorem jest Leszek Golec oglądać można do 10 marca br.

– Napalm Travels, to nazwa niecodziennego „biura podróży”, które zabierze cię do niegdyś wspaniałego miasta Hebron, położonego w południowej części Zachodniego Brzegu, od lat okupowanego przez Izraelskie Siły Obronne (IDF). Podczas tej „podróży” widz będzie miał możliwość zastanowienia się nad wieloma skomplikowanymi poziomami stosunków społecznych i konsekwencjami ludzkich działania, z powodu których cierpi dziedzictwo kulturowe i środowiskowe tego miasta – zachęcają organizatorzy wystawy w orońskim CRP.

– Tragiczny stan rzeczy w Hebronie został przedstawiony w projekcie z cyniczną ironią, jako propozycja idyllicznego celu podróży oferowanego osobom poszukującym spokoju i cukierkowych miejsc z turystycznych katalogów. Tak długo, jak to możliwe „biuro podróży” będzie istnieć poprzez promocyjne filmy wideo, zestawy wydrukowanych reklam, folderów i light-box`ów z aktualną dokumentacją zdjęciową z Hebronu – zachęca do obejrzenia tej oryginalnej wystawy, jej kurator  Leszek Golec.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.