NIE! Dla barier architektonicznych

0
6

W zamkowej sali kinowej odbyło się spotkanie pn. – „NIE! Dla barier architektonicznych”. Burmistrz Szydłowca Artur Ludew zaprosił do dialogu wszystkich zainteresowanych tematem likwidacji barier. Rozmawiano o stanie technicznym infrastruktury gminnej, miejscach wymagających zmian oraz o możliwościach ich wprowadzenia.

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele oświaty, Młodzieżowej Rady Miejskiej, Rady Seniorów, samorządowcy oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Urzędu Miejskiego.

 

Wspólna dyskusja pokazała, że mimo systematycznie wprowadzanych zmian, w naszej gminie jest nadal wiele miejsc nieprzyjaznych dla osób niepełnosprawnych, starszych oraz rodziców z wózkami. Bariery to nie tylko brak windy, ale także za wysoki krawężnik, czy nierówny chodnik.

– Zgromadzeni przyczynili się do  przygotowania listy barier w naszej gminie. Urząd Miejski chciałby jednak prosić wszystkich mieszkańców o pomoc w sporządzeniu szczegółowej mapy, która będzie ukazywała miejsca, gdzie takie bariery występują. Następnym, kluczowym krokiem będzie sukcesywne poprawianie tej sytuacji i „odhaczanie” kolejnych punktów, które dzięki współpracy władz i mieszkańców znikną z mapy barier – poinformowali organizatorzy.

– Jeśli dostrzegasz takie miejsce, poinformuj o tym Urząd Miejski drogą mailową na adres urzą[email protected], przy pomocy aplikacji Alertownik, lub pisząc prywatną wiadomość na gminny fanpage pod adresem www.facebook.pl/umszydlowiec – zachęcają  przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Szydłowcu.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.