Nie tylko propagowanie czytelnictwa

Podobnie jak w latach ubiegłych, Gminna Biblioteka Publiczna w Mirowie wraz z filią w Zbijowie Małym włączyła się w organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Poza promocją bibliotek i czytelnictwa, dla dorosłych zorganizowano wycieczkę do Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

– Poznaliśmy historię i pochodzenie instrumentów ludowych, zwiedziliśmy wystawę czasową „Sobiescy – zachowane w dźwiękach”, pracownię historyczną oraz zielony salonik, czyli komnatę Anny Sapieżyny. W placówkach bibliotecznych i w szkołach gminy Mirów odbyły się spotkania z dziećmi. W związku z 200-rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki, rok 2019 został ogłoszony przez Sejm, rokiem Stanisława Moniuszki. Dlatego biblioteki postanowiły przybliżyć postać tego kompozytora, dyrygenta i nauczyciela – poinformowali przedstawiciele GBP.

– W każdej szkole bibliotekarki przedstawiły prezentację multimedialną oraz przeprowadziły turniej wiedzy „Życie i twórczość St. Moniuszki”. Zwycięscy turnieju, otrzymali książki oraz pamiątkowe dyplomy. Dzieci uczestniczyły także w spotkaniach bibliotecznych: Były to: lekcje biblioteczne, słuchowiska bajkowe i bajki na przeźroczach. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odbył się piknik, na którym dzieci uczestniczyły w zabawach, konkursach i quizach – wyjaśnili organizatorzy.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze