Nie tylko propagowanie czytelnictwa

0
7

Podobnie jak w latach ubiegłych, Gminna Biblioteka Publiczna w Mirowie wraz z filią w Zbijowie Małym włączyła się w organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Poza promocją bibliotek i czytelnictwa, dla dorosłych zorganizowano wycieczkę do Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

– Poznaliśmy historię i pochodzenie instrumentów ludowych, zwiedziliśmy wystawę czasową „Sobiescy – zachowane w dźwiękach”, pracownię historyczną oraz zielony salonik, czyli komnatę Anny Sapieżyny. W placówkach bibliotecznych i w szkołach gminy Mirów odbyły się spotkania z dziećmi. W związku z 200-rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki, rok 2019 został ogłoszony przez Sejm, rokiem Stanisława Moniuszki. Dlatego biblioteki postanowiły przybliżyć postać tego kompozytora, dyrygenta i nauczyciela – poinformowali przedstawiciele GBP.

– W każdej szkole bibliotekarki przedstawiły prezentację multimedialną oraz przeprowadziły turniej wiedzy „Życie i twórczość St. Moniuszki”. Zwycięscy turnieju, otrzymali książki oraz pamiątkowe dyplomy. Dzieci uczestniczyły także w spotkaniach bibliotecznych: Były to: lekcje biblioteczne, słuchowiska bajkowe i bajki na przeźroczach. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odbył się piknik, na którym dzieci uczestniczyły w zabawach, konkursach i quizach – wyjaśnili organizatorzy.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.