Nowa, folkowa „Dziwaczka Guzowska”

Na kanale Youtube odbyła się premiera teledysku do nowej piosenki „Guzowianek”. Ten nowy folkowy utwór, to „Dziwaczka Guzowska”.

– Teledysk jest zwieńczeniem 5- lecia działalności zespołu. Melodia „Dziwaczki Guzowskiej” pochodzi z regionu wielkopolskiego. Aranżacją muzyczną zajęła się szefowa Młodzieżowego Zespołu Ludowy „Guzowianki”, Wioleta Fijałkowska, a tekst napisał Marek Mioduszewski. Nagrania odbywały się u Kamila Gorazińskiego z muzykami Bursów oraz Kapeli ze Wsi Guzów – poinformowali inicjatorzy tego artystycznego przedsięwzięcia.

Wioleta Fijałkowska zachęca

 Zdjęcia do nowego teledysku nagrywano na terenie Muzeum Wsi Kieleckiej. Za video odpowiada Rafał Sadowski z PR Studio, który od początku dba o wizualną i marketingową działalność naszego zespołu. Audio powstało dzięki wsparciu starosty szydłowieckiego, Włodzimierza Górlickiego. Wszystkich, którzy chcą posłuchać naszej najnowszej piosenki „Dziwaczka Guzowska” i obejrzeć nasz nowy teledysk serdecznie zapraszamy na portal YOUTUBE https://www.youtube.com/watch?v=v2U12qM79xs – zachęca założycielka zespołu, Wioleta Fijałkowska. 

Rosnąca milionowa popularność

Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki” znany jest nie tylko w naszym regionie. Jego folkowe piosenki, mogą „pochwalić” się – milionową popularnością w Internecie.

Zespół ma na swoim koncie już kilka autorskich – „milionowych” utworów. „Czerwone Jagody” – 4 mln wyświetleń, „Na Jarmarku” i „Smagły” – po 1 milionie wyświetleń!!!

Zarażają ludowymi brzmieniami…

Zespół powstał w 2014 roku i wówczas składał się głównie z uczniów i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie (gm. Orońsko). – Obecnie „Guzowianki” nie tylko śpiewają ale i uczą najmłodsze pokolenie, zarażając je ludowymi brzmieniami oraz rozwijają muzyczne talenty – podkreśla szefowa zespołu, Wioleta Fijałkowska.

Zespołowi przygrywa Kapela Bursów z Guzowa, której członkowie są zdobywcami wielu nagród  folklorystycznych przeglądów muzycznych oraz utworzona na potrzeby zespołu Kapela ze Wsi Guzów, w której skład wchodzą młodzi muzycy grający w zespole „Guzowianki”.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach poszukuje zaginionego mieszkańca Starachowic. Arkadiusz Ziewiec lat 53. W dniu 7 grudnia 2019 r. zostało zgłoszone zawiadomienie o zaginięciu,...
Podstawowym kryterium decydującym o zatrzymaniu przez policjanta dowodu rejestracyjnego jest stan techniczny pojazdu. Funkcjonariusz zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego...
Strażacy ochotniczych straży pożarnych, działających na terenie gminy Szydłowiec otrzymali nowoczesny sprzęt ratowniczy. W czwartek, 5 grudnia Burmistrz Artur Ludew przekazał nowe wyposażenie, zakupione...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze