Nowa, folkowa „Dziwaczka Guzowska”

Na kanale Youtube odbyła się premiera teledysku do nowej piosenki „Guzowianek”. Ten nowy folkowy utwór, to „Dziwaczka Guzowska”.

– Teledysk jest zwieńczeniem 5- lecia działalności zespołu. Melodia „Dziwaczki Guzowskiej” pochodzi z regionu wielkopolskiego. Aranżacją muzyczną zajęła się szefowa Młodzieżowego Zespołu Ludowy „Guzowianki”, Wioleta Fijałkowska, a tekst napisał Marek Mioduszewski. Nagrania odbywały się u Kamila Gorazińskiego z muzykami Bursów oraz Kapeli ze Wsi Guzów – poinformowali inicjatorzy tego artystycznego przedsięwzięcia.

Wioleta Fijałkowska zachęca

 Zdjęcia do nowego teledysku nagrywano na terenie Muzeum Wsi Kieleckiej. Za video odpowiada Rafał Sadowski z PR Studio, który od początku dba o wizualną i marketingową działalność naszego zespołu. Audio powstało dzięki wsparciu starosty szydłowieckiego, Włodzimierza Górlickiego. Wszystkich, którzy chcą posłuchać naszej najnowszej piosenki „Dziwaczka Guzowska” i obejrzeć nasz nowy teledysk serdecznie zapraszamy na portal YOUTUBE https://www.youtube.com/watch?v=v2U12qM79xs – zachęca założycielka zespołu, Wioleta Fijałkowska. 

Rosnąca milionowa popularność

Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki” znany jest nie tylko w naszym regionie. Jego folkowe piosenki, mogą „pochwalić” się – milionową popularnością w Internecie.

Zespół ma na swoim koncie już kilka autorskich – „milionowych” utworów. „Czerwone Jagody” – 4 mln wyświetleń, „Na Jarmarku” i „Smagły” – po 1 milionie wyświetleń!!!

Zarażają ludowymi brzmieniami…

Zespół powstał w 2014 roku i wówczas składał się głównie z uczniów i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie (gm. Orońsko). – Obecnie „Guzowianki” nie tylko śpiewają ale i uczą najmłodsze pokolenie, zarażając je ludowymi brzmieniami oraz rozwijają muzyczne talenty – podkreśla szefowa zespołu, Wioleta Fijałkowska.

Zespołowi przygrywa Kapela Bursów z Guzowa, której członkowie są zdobywcami wielu nagród  folklorystycznych przeglądów muzycznych oraz utworzona na potrzeby zespołu Kapela ze Wsi Guzów, w której skład wchodzą młodzi muzycy grający w zespole „Guzowianki”.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Widzieliście już nowy kanał kulinarny "Zasmakuj tradycji" polecany przez powiat szydłowiecki? Opublikowanych zostało już 5 odcinków. Warto poznać regionalne specjały. Późne lato potwierdza uznanie dla...
"Był sobie pies", to ostatni film, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych, kończących się już wakacji na zamkowym dziedzińcu. Projekcja odbędzie się w piątek 23 sierpnia,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze