Obróbka metali bez tajemnic, czyli GOSET DUO

0
60

Bogata tradycja i szeroki wachlarz produktów w branży metalowej – P.P.H.U. GOSET DUO s.c. w Starachowicach odpowiadając na zapotrzebowanie klientów stawia na ciągły rozwój i doskonalenie swoich wyrobów. Do realizacji celów potrzebują nowych ludzi.

Historia firmy P.P.H.U. GOSET DUO s.c. z siedzibą w Starachowicach sięga 1990 roku. Początki działalności koncentrowały się wyłącznie na produkcji części dla Fabryki Samochodów Ciężarowych „STAR”. Z czasem ta współpraca przeniosła się na MAN Bus sp. z o. o., której spółka dostarcza części metalowe do produkcji autobusów. Zatrudniająca dziś ok. 50 pracowników spółka cywilna, od 2007 roku działa w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. – Współpracujemy z wieloma przedsiębiorstwami o zasięgu lokalnym jaki i międzynarodowym w branży automotive – mówi Krzysztof Gos, przedstawiciel GOSET DUO – Odbiorców swoich produktów mamy nie tylko w kraju, ale również zagranicą, m.in. Turcji, Holandii, Szwecji, Austrii. Oprócz części metalowych produkujemy własne, czego przykładem są szlifierki taśmowe. To odpowiedź na zapotrzebowanie w maszyny do czyszczenia spoin spawalniczych i polerowania rur nierdzewnych. Sprawdziły się rewelacyjnie, wystawiane są przez nas na największych tragach maszynowych, m.in. w Kielcach, Poznaniu, Sosnowcu. Są to profesjonalne modele, które w pełni sprostały wymaganiom zarówno naszym jaki i naszych klientów. Szlifierki taśmowe idealnie sprawdzają się przy szlifowaniu, polerowaniu oraz satynowaniu stali, szlifowaniu drewna jak i tworzyw sztucznych, ostrzeniu i wykonywaniu noży, ostrzeniu i wykonywaniu narzędzi, precyzyjnym formowaniu rur pod spawanie, m. in.: balustrady czy orurowania pojazdów. Posiadająca Certyfikat Jakości ISO 9001:2015 firma z roku na rok doskonali swoje produkty i poszerza działalność. By móc się rozwijać i skutecznie odpowiadać na stale rosnące zapotrzebowanie rynku, firma zwiększa swoją powierzchnię produkcyjną i magazynową, inwestując w park maszynowy. – W ostatnim czasie poczyniliśmy ogromne inwestycje. Powstała nowa hala produkcyjna o powierzchni 700 m.kw., gdzie lada dzień pojawi się najnowocześniejszy laser do cięcia stali – to duża innowacja, którą udało nam się pozyskać dzięki funduszom unijnym. Urządzenie służy do wypalania elementów z metalu, co robi szybko i bardzo profesjonalnie, w dużej mierze odciążając fizyczną pracę człowieka – mówi K. Gos. – W najbliższym czasie powstanie hala magazynowa na 600 m.kw. Jako Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe GOSET Duo s.c. firma świadczy takie usługi jak: gięcie CNC blach, rur i profili, cięcie laserowe, cięcie plazmowe, obróbka skrawaniem konwencjonalna i CNC, spawanie Mig, Tig, śrutowanie. Poczynione inwestycje w park maszynowy i zaplecze magazynowe zwiększa moce przerobowe firmy w tym zakresie. Do tego jednak potrzebni są ludzie. \

Spółka zatrudni pięciu nowych pracowników o specjalności: spawacz MIG, operator frezarki i tokarki CNC oraz pracownika obsługi produkcji. Zasadnicze wymagania wobec przyszłych pracowników dotyczą głównie doświadczenia.


– Stale inwestujemy i rozwijamy się. Mamy coraz większe możliwości, jesteśmy otwarci na nowych kontrahentów. Moglibyśmy robić jeszcze więcej, ale potrzebujemy rąk do pracy. Dzięki nowym pracownikom na pewno zwiększymy swój potencjał i pozycje na rynku, oferując w zamian godziwe warunki pracy czego przykładem jest spawalnia, gdzie jest zamontowany nowoczesny system filtracji powietrza (panują tu warunki jak w biurze bez żadnego zapylenia) – dodaje.

  P.P.H.U. Goset Duo s.c. Dariusz i Bożena Gos ul. Transportowa 4, 27-200 Starachowice