Obróbka metali bez tajemnic, czyli GOSET DUO

Bogata tradycja i szeroki wachlarz produktów w branży metalowej – P.P.H.U. GOSET DUO s.c. w Starachowicach odpowiadając na zapotrzebowanie klientów stawia na ciągły rozwój i doskonalenie swoich wyrobów. Do realizacji celów potrzebują nowych ludzi.

Historia firmy P.P.H.U. GOSET DUO s.c. z siedzibą w Starachowicach sięga 1990 roku. Początki działalności koncentrowały się wyłącznie na produkcji części dla Fabryki Samochodów Ciężarowych „STAR”. Z czasem ta współpraca przeniosła się na MAN Bus sp. z o. o., której spółka dostarcza części metalowe do produkcji autobusów. Zatrudniająca dziś ok. 50 pracowników spółka cywilna, od 2007 roku działa w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. – Współpracujemy z wieloma przedsiębiorstwami o zasięgu lokalnym jaki i międzynarodowym w branży automotive – mówi Krzysztof Gos, przedstawiciel GOSET DUO – Odbiorców swoich produktów mamy nie tylko w kraju, ale również zagranicą, m.in. Turcji, Holandii, Szwecji, Austrii. Oprócz części metalowych produkujemy własne, czego przykładem są szlifierki taśmowe. To odpowiedź na zapotrzebowanie w maszyny do czyszczenia spoin spawalniczych i polerowania rur nierdzewnych. Sprawdziły się rewelacyjnie, wystawiane są przez nas na największych tragach maszynowych, m.in. w Kielcach, Poznaniu, Sosnowcu. Są to profesjonalne modele, które w pełni sprostały wymaganiom zarówno naszym jaki i naszych klientów. Szlifierki taśmowe idealnie sprawdzają się przy szlifowaniu, polerowaniu oraz satynowaniu stali, szlifowaniu drewna jak i tworzyw sztucznych, ostrzeniu i wykonywaniu noży, ostrzeniu i wykonywaniu narzędzi, precyzyjnym formowaniu rur pod spawanie, m. in.: balustrady czy orurowania pojazdów. Posiadająca Certyfikat Jakości ISO 9001:2015 firma z roku na rok doskonali swoje produkty i poszerza działalność. By móc się rozwijać i skutecznie odpowiadać na stale rosnące zapotrzebowanie rynku, firma zwiększa swoją powierzchnię produkcyjną i magazynową, inwestując w park maszynowy. – W ostatnim czasie poczyniliśmy ogromne inwestycje. Powstała nowa hala produkcyjna o powierzchni 700 m.kw., gdzie lada dzień pojawi się najnowocześniejszy laser do cięcia stali – to duża innowacja, którą udało nam się pozyskać dzięki funduszom unijnym. Urządzenie służy do wypalania elementów z metalu, co robi szybko i bardzo profesjonalnie, w dużej mierze odciążając fizyczną pracę człowieka – mówi K. Gos. – W najbliższym czasie powstanie hala magazynowa na 600 m.kw. Jako Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe GOSET Duo s.c. firma świadczy takie usługi jak: gięcie CNC blach, rur i profili, cięcie laserowe, cięcie plazmowe, obróbka skrawaniem konwencjonalna i CNC, spawanie Mig, Tig, śrutowanie. Poczynione inwestycje w park maszynowy i zaplecze magazynowe zwiększa moce przerobowe firmy w tym zakresie. Do tego jednak potrzebni są ludzie. \

Spółka zatrudni pięciu nowych pracowników o specjalności: spawacz MIG, operator frezarki i tokarki CNC oraz pracownika obsługi produkcji. Zasadnicze wymagania wobec przyszłych pracowników dotyczą głównie doświadczenia.


– Stale inwestujemy i rozwijamy się. Mamy coraz większe możliwości, jesteśmy otwarci na nowych kontrahentów. Moglibyśmy robić jeszcze więcej, ale potrzebujemy rąk do pracy. Dzięki nowym pracownikom na pewno zwiększymy swój potencjał i pozycje na rynku, oferując w zamian godziwe warunki pracy czego przykładem jest spawalnia, gdzie jest zamontowany nowoczesny system filtracji powietrza (panują tu warunki jak w biurze bez żadnego zapylenia) – dodaje.

  P.P.H.U. Goset Duo s.c. Dariusz i Bożena Gos ul. Transportowa 4, 27-200 Starachowice

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze