Obwodnica od czwartku

Tak, jak zapowiadano na wiosnę br., jeszcze w tym roku kierowcy pojadą obwodnicą Skarżyska-Kam. W czwartek (19 grudnia) nastąpi oficjalne otwarcie przejazdu na trasie S7, co umożliwi korzystanie z lokalnego węzła Skarżysko Centrum.

Roboty na odcinka drogi ekspresowej S7 między granicą województw świętokrzyskiego i mazowieckiego a węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kam. nabrały w tym roku zdecydowanie przyspieszenia. Choć do ostatecznego zakończenia prac musimy jeszcze poczekać do maja 2020 roku, w czwartek nastąpi oficjalne otwarcie przejazdu na trasie S7, co znacząco poprawi sytuację kierowców.

Tak jak zapowiadali w kwietniu br. inwestor tj. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca – Budimex oraz firma nadzorująca – BBC Best Building Consultants, jeszcze w tym roku puszczony zostanie ruch obwodnicą.

– W czwartek (19 grudnia) zostanie oddany do użytku lokalny węzeł Skarżysko Centrum oraz nitka wschodnia. Zapewni to przejezdność w ciągu głównym łącznie z węzłem Skarżysko Centrum przy Castoramie – poinformował Stanisław Kamiński, zastępca inżyniera nadzoru BBC Best Building Consultants. – Prace przebiegały bez zakłóceń. Jak wiadomo inwestycja nie jest jeszcze zakończona – prace mają się zakończyć zgodnie z umową do końca maja 2020 roku. Pozostałe do wykonania prace będą prowadzone poza ogrodzeniem, na drogach zbiorczych, technologicznych, zieleńcach i w okolicach zjazdu północnego w kierunku Szydłowca. Będą one przebiegały jednak bez wpływu na użytkowników drogi, nie będą kolidowały z ruchem w ciągu trasy S7.

– Rozpoczęcie procedury wprowadzania zmian organizacji ruchu na odcinku S7 granica województwa mazowieckiego/świętokrzyskiego – Skarżysko-Kamienna planowane jest wstępnie od 19 grudnia 2019 roku. Aktualnie na odcinku trwają prace porządkowe i przygotowania  do przełożenia ruchu na nową drogę – poinformowała Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Przypomnijmy, w ostatnim czasie roboty wykonywane były całym odcinku o łącznej długości 7,6 km. Oprócz robót ziemnych, typowo drogowych, obejmowały one obiekty inżynierskie w obrębie węzłów Skarżysko Północ i Skarżysko Zachód.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

17 stycznia (piątek) w Szydłowcu rozpoczęły się centralne obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.  Przed ratuszem uczestników witała Agnieszka Sobutka-Klepaczewska, kierownik Wydziału Kultury i Dziedzictwa....
W ręce policjantów z III Komisariatu Policji w Radomiu trafiła 33-letnia mieszkanka Radomia po kradzieży rozbójniczej w jednym z radomskich sklepów. Decyzją sądu najbliższe...
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali mężczyznę, który na targowisku sprzedawał nielegalne wyroby. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze