Organizujemy tematyczne urodziny dla dziecka: Bal na zamku

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dzieci bywa dla rodziców sporym wyzwaniem. Oprócz odpowiedniego menu i zabaw trzeba zaplanować również całą oprawę z muzyką i dekoracjami włącznie. Aby przyjęcie naszego dziecka na długo zapadło w pamięć jemu samemu oraz gościom, warto rozważyć organizację urodzin tematycznych. A nic nie sprawi maluchom tak wielkiej frajdy jak bal na zamku rodem z bajki. Jak zorganizować takie przyjęcie? Oto kilka wskazówek.

1. Zaproszenia

Klimat średniowiecznego balu warto zacząć budować jeszcze przed przyjęciem. W tym celu możemy wspólnie z dzieckiem przygotować zaproszenia dla gości pisane językiem średniowiecznym, które następnie ostemplowane zostaną pieczęcią zatopioną w wosku. W zaproszeniu koniecznie trzeba napisać, że średniowieczna kreacja jest obowiązkowa.

2. Strój Króla lub Królowej

Oczywiście gwiazda wydarzenia, czyli nasz solenizant lub solenizantka, musi tego dnia wyglądać olśniewająco. Dziewczynka więc zamieni się w piękną królową, której suknia oraz biżuteria muszą podkreślać jej rangę na zamku oraz wyjątkową urodę. Natomiast chłopiec w bogato zdobionym stroju króla – władcy zamku – będzie prezentował dostojność, elegancję oraz autorytet. Nie możemy także zapomnieć o atrybutach królewskich, czyli o koronie i berle.

3. Królewskie menu

Jeśli chodzi o menu na przyjęcie urodzinowe, to powinno być ono wystawne i pasujące do okazji. Na średniowiecznym zamku królowały misy z mięsem oraz warzywami, jednak dzieciom niekoniecznie będziemy chcieli podać udziec jagnięcy. Możemy natomiast przyrządzić nuggetsy, które maluchy po prostu uwielbiają, do tego frytki z piekarnika czy pieczone marchewkowe talarki w ziołach. Sprawdzą się również szaszłyki z kurczaka lub pieczone kulki z mięsa mielonego z sosem pomidorowym. Do tego koniecznie podajmy napoje: soki owocowe w pucharkach, woda z miętą i cytryną czy mrożona herbata. Nie zapomnijmy również o deserze: tort z wizerunkiem królowej lub króla ozdobiony marcepanem lub owocami będzie idealnym zwieńczeniem uroczystości.

4. Zabawa na zamku

Gdy strój oraz menu mamy już dopracowane, pora na przygotowanie zabaw. Wszystkie powinny nawiązywać klimatem do średniowiecznego balu, zatem polecane zabawy to:

l Zabawa w Kopciuszka polegająca na tym, że dziewczynki dostaną miski wypełnione grochem i fasolą, a ich zadaniem będzie rozdzielenie tych dwóch składników. Ta, która zrobi to najszybciej, otrzyma nagrodę.

l Zabawa “Konkurs męstwa” dla chłopców – podczas konkurencji będą oni musieli udowodnić swoje męstwo i siłę. Zabawa będzie polegała na uwolnieniu księżniczki, która przywiązana będzie sznurem do krzesła. Ten chłopiec, któremu uda się to zrobić najszybciej, otrzyma miecz odwagi.

Przygotowując zabawy urodzinowe pamiętajmy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Trzeba więc wykazać się nie lada wyobraźnią, by przewidzieć, jak dzieci mogą wykorzystać dane przybory użyte w grze i wyeliminować wszelkie ryzykowne sytuacje.

5. Dekoracje i muzyka

Na dzień przyjęcia nasz dom musi zamienić się w prawdziwy zamek. Na kanapie czy krzesłach połóżmy kolorowe tkaniny, na meblach umieśćmy kwiaty, a wszędzie, gdzie się tylko da, porozkładajmy wycięte z papieru dekoracje. W internecie znajdziemy również podkłady muzyczne nawiązujące do wesołej, średniowiecznej zabawy, która dopełni klimatu.

Przyjęcie urodzinowe w formie balu na zamku to doskonały sposób na uczczenie tego ważnego dnia. Zarówno nasze dziecko, jak i jego goście, będą bawić się wyśmienicie i z pewnością ten dzień na długo zapadnie im w pamięć.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Drodzy mieszkańcy, Jak wszyscy wiemy sytuacja jest wyjątkowa, samorząd Gminy Szydłowiec dokłada wszelkich starań, aby zachować ciągłość swojej działalności na rzecz mieszkańców. Pracujemy z pełnym...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze