Osiem rozbitych samochodów

Brak wyobraźni i nie zachowanie należytej ostrożności, to zasadnicze przyczyny weekendowych zderzeń  i rozbicia na naszych drogach, aż siedmiu samochodów.

W piątkowy wieczór, tuż po godz. 19 dwie „osobówki” rozbiły się na trasie S7 w Baraku.

– Około godz. 19.10, kierujący peugeotem 47-letni mieszkaniec Warszawy nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył, poprzedzającego go volkswagena golfa, kierowanego przez 65-letniego radomianina. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę tej wieczornej kolizji nasi funkcjonariusze ukarali mandatem – poinformowała sierż. szt. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Prawie w tym samym czasie w Krogulczy Suchej, kierowca opla (mieszkaniec Szczecina lat 43), nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z peugeotem, którym kierował 26-letni mieszkaniec gm. Orońsko. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Sprawcę kolizji szydłowieccy policjanci ukarali mandatem.

Tego samego wieczoru o godz. 20.30, także na ekspresówce w Baraku, prowadzący forda z braku dostatecznej ostrożności najechał na bariery ochronne. Policyjne badanie wykazało, że kierowca rozbitego samochodu, którym był 65-letni mieszkaniec Radomia miał w organizmie 0,26 promila alkoholu. Za to wykroczenie zabrano kierowcy prawo jazdy.

 W sobotę około godz. 19.40, na trasie S7 w Szydłowcu zderzyły się dwa kolejne samochody. – W tym przypadku, 27-letni kierowca citroena z powiatu radomskiego, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył jadącego przed nim opla (kierował nim 39-latek z województwa lubelskiego). Policyjne badanie potwierdziło, że obaj kierujący pojazdami uczestniczącymi w tym wieczornym zderzeniu byli trzeźwi. Za tę drogową nieostrożność sprawca kolizji musiał zapłacić mandat – poinformowano nas w policyjnej komendzie.

Natomiast w sobotnią noc, około godz. 22.50 na drodze S7 w Baraku, volvo „wylądowało” na betonowych barierach… Kierowca „osobówki”, 46-letni mieszkaniec Warszawy nie zachował należytej ostrożności i uderzył w przydrożne bariery. Ponieważ sprawca kolizji odmówił przyjęcia mandatu, postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzi szydłowiecka KPP.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Ponad 530 ujawnionych wykroczeń, 344 przekroczenia prędkości, w tym 8 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym, 471 nałożonych mandatów, 28...
Oszustwo podatkowe na dużą skalę zostało wykryte w Wólce Kosowskiej. 432 tys. złotych w gotówce zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP...
W dniu 17 lutego 2020 r. polska Policja uruchomiła system Child alert w związku z poszukiwaniami 10-letniego Ibrahima, obywatela Polski. Chłopiec został brutalnie uprowadzony...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze