Owocne poszukiwania pracowników? Oto miejsce, gdzie znajdziesz odpowiedniego kandydata!

W ostatnich latach poziom bezrobocia w Polsce spada. Oznacza to jedno – pracodawcy poszukują rąk do pracy. Rozwijająca się gospodarka potrzebuje zasobów nowych sił i napływu wykwalifikowanych pracowników. Jeśli szukasz pomocy, otwierasz nowy projekt, działalność, czy też poszerzasz dotychczasową, poszukaj pracowników w internecie. Jeszcze lepszym wyjściem jest zamieszczenie ogłoszenia z ofertą pracy. Zobacz, jak przygotować chwytliwe ogłoszenie oraz gdzie je zamieścić, żeby szybko zgłosił się kandydat idealny.

Portale branżowe, serwisy społecznościowe – czy to dobre miejsca na poszukiwania pracowników?

Pierwszą możliwością jest umieszczenie ogłoszenia na portalu branżowym lub serwisie społecznościowym. Kolejną zamówienie artykułu w lokalnej prasie.

Pamiętajmy jednak, że tego typu sposoby mogą okazać się zawodne, a już na pewno mało skuteczne, zwłaszcza jeśli umieścimy je tylko i wyłącznie w jednym miejscu. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zawężamy pole naszych poszukiwań. Szukając wysoko wykwalifikowanego pracownika, specjalisty w danej dziedzinie, może okazać się, że musimy szukać poza obszarem działania naszej firmy. W związku z tym procesy rekrutacji powinny być przeprowadzane na szeroko zakrojoną skalę. Na lokalnym rynku pracy możemy po prostu nie znaleźć odpowiedniego kandydata – poza tym nie wszyscy szukający nowej posady, zaglądają na strony branżowe. Ogólnopolski zasięg, który mają bezpłatne ogłoszenia zamieszczane na internetowych portalach ogłoszeniowych, jak OKENO, są odpowiedzią na pozyskanie poszukiwanych specjalistów.

Agencje pracy i biura pośrednictwa jako miejsce na ogłoszenie

Poszukiwanie pracowników przez agencję pośrednictwa pracy, może być wygodnym rozwiązaniem – w tym przypadku omija nas proces przeprowadzania rekrutacji i wyłanianie odpowiedniego kandydata. Trzeba pamiętać jednak o tym, że jak za każdą usługę, również za tę trzeba będzie zapłacić. Poza tym zajmując się poszukiwaniami pracownika na własną rękę, dokładnie wiemy, kogo szukamy. Nie oznacza to, że rekrutujący pracownik agencji czy biura pośrednictwa pracy nie będzie znał naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, że nawet bardzo precyzyjne wytyczne i dokładnie opisane wymogi wobec kandydata, nie zastąpią intuicji i wyczucia szefa, znającego swoją firmę od podszewki.

Portale ogłoszeniowe miejsce wielu pracowniczych spotkań

Bezpłatne ogłoszenia zamieszczane na portalach internetowych przeglądają wszyscy, od studentów, stażystów, aż do wykwalifikowanej kadry. Osobiste przeprowadzanie procesu rekrutacji ma niewątpliwe ten plus, że realnie opisując nasze wymagania, sami dokonujemy selekcji wśród odpowiedzi na ofertę. Natomiast kandydatów, którzy nam odpowiadają najbardziej, możemy zaprosić na spotkanie w siedzibie firmy, gdzie przeprowadzimy rozmowę kwalifikacyjną. Znając potrzeby, sposób i system pracy, ale również swój zespół pracowniczy, będziemy mogli stwierdzić, czy dany kandydat nie tylko wpisuje się w wymagane kryteria, ale też odnajdzie się wśród współpracowników.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (dalej MOPS) w Szydłowcu informuje, że instytucja działa nadal i pracuje zgodnie z ustalonym czasem...
W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili ponad 160 wykroczeń na drogach naszego województwa, 109 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze