Patriotyczna gra terenowa

W swoistej, żywej lekcji historii uczestniczyli uczniowie z czterech podstawówek. Na terenie parku w orońskim CRP zorganizowali m.in. wojenny szpital polowy. Młodzież mogła „zobaczyć z bliska”, jak wyglądały czasy niemieckiej okupacji podczas II wojny światowej.

Grę terenową zorganizowała Agnieszka Seta, nauczycielka PSP w Orońsku. Przedsięwzięcie przygotowano na podbudowie gry Instytutu Męstwa i Solidarności im. Witolda Pileckiego. Zdobyte podczas warsztatów doświadczenie, inicjatorka wykorzystała do zorganizowania podobnej gry w Orońsku.

Uczestniczyło w niej około 30 uczniów, nie tylko z orońskiej podstawówki ale również ze szkół w Ciepłej, w Guzowie i w Wałsnowie. „Patriotyczną” grę terenową zorganizowano na terenie Centrum Rzeźby Polskiej, a jej uczestników podzielono na pięć drużyn (po 5 uczniów, wraz z nauczycielem – opiekunem). Była także grupa składająca się wyłącznie z nauczycieli. Przygotowana ją w ramach obchodów stulecia niepodległości państwa polskiego.

Na terenie parku w Orońsku zorganizowano m.in. szpital polowy. Była pielęgniarka i m.in. konspiracyjni łącznicy. Dla pełniejszego zobrazowania okupacyjnej rzeczywistości uczniów wspomagali także członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Warszawy, którzy wzięli na siebie role niemieckich, hitlerowskich okupantów. Natomiast pokaz musztry zaprezentowała grupa młodzieży z ZDZ w Radomiu.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze