Po sąsiedzku. Podrobione przedmioty zabezpieczone przez policjantów

Wspólne działania policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz funkcjonariuszy z Wydział d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu przyniosły efekty. Funkcjonariusze na targowisku w Wierzbicy zabezpieczyli niemal 1500 sztuk podrobionej odzieży i butów. Były na nich nielegalnie umieszczone logo kilku znanych, światowych marek.

W minioną niedzielę policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Radomiu oraz policjanci zwalczający cyberprzestępczość z KWP zs. w Radomiu przeprowadzili wspólne działania skierowane przeciwko nieuczciwym sprzedawcom. Funkcjonariusze mieli informacje o miejscach, w których mogą być oferowane podrobione towary.

Na targowisku w Wierzbicy funkcjonariusze zabezpieczyli podrabiany towar. Łącznie było to ponad 1300 sztuk odzieży i około 200 par butów. Towar posiadał bezprawnie umieszczone logo znanych, światowych marek.

Przedmioty oferowane były do sprzedaży przez trzech mężczyzn, obywateli Bułgarii w wieku 19, 32 i 59 lat.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Zgodnie z ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KMP Radom

Justyna Leszczyńska

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach poszukuje zaginionego mieszkańca Starachowic. Arkadiusz Ziewiec lat 53. W dniu 7 grudnia 2019 r. zostało zgłoszone zawiadomienie o zaginięciu,...
Podstawowym kryterium decydującym o zatrzymaniu przez policjanta dowodu rejestracyjnego jest stan techniczny pojazdu. Funkcjonariusz zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego...
Strażacy ochotniczych straży pożarnych, działających na terenie gminy Szydłowiec otrzymali nowoczesny sprzęt ratowniczy. W czwartek, 5 grudnia Burmistrz Artur Ludew przekazał nowe wyposażenie, zakupione...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze