Podsumowanie policyjnej akcji

0
67
Policjanci kontrolowali kierowców ciężarówek, autobusów i busów

W środę, 15 maja br. szydłowiecka drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania „Truck&Bus”. Policjanci przede wszystkim sprawdzali stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących i dokumenty wymagane przepisami ustawy o transporcie drogowym. Celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w transporcie drogowym podczas przewozu osób i rzeczy.

Po raz kolejny 15 maja 2019 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Szydłowcu przeprowadzili działania TRUCK & BUS, które ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem przewozu drogowego rzeczy.

Transport drogowy jest jednym z najbardziej rozwijających się sposobów przewożenia ładunków i towarów w krajach Unii Europejskiej. Blisko 60% wszystkich towarów jest transportowanych tirami. Niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym, szczególnie na drogach województwa mazowieckiego, przez teren którego biegną główne szlaki transportowe ze wschodu na zachód oraz z północy na południe.

Funkcjonariusze skupili się także na ujawnianiu wszelkich wykroczeń, jakich dopuszczają się kierowcy ciężarówek. Zwrócili również uwagę, czy nie popełniają oni przestępstw celno-akcyzowych.

Policjanci skontrolowali 23 pojazdy, w tym 3 autobusy i 15 pojazdów ciężarowych. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, z czego 2 za brak aktualnych badań technicznych i 1 za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu ciężarowego, pojazd nie został dopuszczony do ruchu. Ponadto  podczas kontroli ujawnili 1 nietrzeźwego kierującego busem dostawczym, którego badanie wykazało 0,80 promila. Nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Orońsko stracił już prawo jazdy, a teraz będzie odpowiadał przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: Mazowiecka Policja

foto. archiwum

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.