Podsumowanie policyjnej akcji

W środę, 15 maja br. szydłowiecka drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania „Truck&Bus”. Policjanci przede wszystkim sprawdzali stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących i dokumenty wymagane przepisami ustawy o transporcie drogowym. Celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w transporcie drogowym podczas przewozu osób i rzeczy.

Po raz kolejny 15 maja 2019 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Szydłowcu przeprowadzili działania TRUCK & BUS, które ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem przewozu drogowego rzeczy.

Transport drogowy jest jednym z najbardziej rozwijających się sposobów przewożenia ładunków i towarów w krajach Unii Europejskiej. Blisko 60% wszystkich towarów jest transportowanych tirami. Niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym, szczególnie na drogach województwa mazowieckiego, przez teren którego biegną główne szlaki transportowe ze wschodu na zachód oraz z północy na południe.

Funkcjonariusze skupili się także na ujawnianiu wszelkich wykroczeń, jakich dopuszczają się kierowcy ciężarówek. Zwrócili również uwagę, czy nie popełniają oni przestępstw celno-akcyzowych.

Policjanci skontrolowali 23 pojazdy, w tym 3 autobusy i 15 pojazdów ciężarowych. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, z czego 2 za brak aktualnych badań technicznych i 1 za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu ciężarowego, pojazd nie został dopuszczony do ruchu. Ponadto  podczas kontroli ujawnili 1 nietrzeźwego kierującego busem dostawczym, którego badanie wykazało 0,80 promila. Nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Orońsko stracił już prawo jazdy, a teraz będzie odpowiadał przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: Mazowiecka Policja

foto. archiwum

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze