Policjanci ścigają trucicieli…

0
58

Zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję przez nich spalin, to zasadniczy cel kontrolno – prewencyjnej akcji pn. „Smog”. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

Jutro, na terenie naszego powiatu, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”.Będą sprawdzać czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. „Mundurowi” będą również reagowali na wykroczenia drogowe, związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego samochodów niesprawnych technicznie.

– Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin – podkreślają przedstawiciele policyjnej komendy

(Max.)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.