Policjanci z Mazowsza rywalizowali dzielnie

W pierwszych dniach września w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji z siedzibą w Sułkowicach rywalizowały ze sobą najlepsze drużyny przewodników psów służbowych do wyszukiwania zapachu narkotyków i wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych. W Finale XIX Mistrzostw Kynologicznych Policji wzięło udział 17 drużyn. Drużynę z KWP zs. w Radomiu stanowili st. asp. Piotr Daniluk wraz z psem ILONA do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych z KMP w Siedlcach oraz sierż. szt. Rafał Grzegorczyk wraz z psem KOR do wyszukiwania zapachu narkotyków z KMP w Ostrołęce.

Zmagania obejmowały test wiedzy policjantów, ogólne posłuszeństwo psa, przeszukanie w środkach lokomocji masowej, pojazdach osobowych, bagażach i pomieszczeniach oraz udzielanie pomocy poszkodowanym. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła drużyna z KWP w Poznaniu, II miejsce przypadło KWP w Rzeszowie, a III miejsce zajęli reprezentanci KWP w Katowicach.

Drużynę z KWP zs. w Radomiu stanowili st. asp. Piotr Daniluk wraz z psem ILONA o specjalności do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych z KMP w Siedlcach oraz sierż. szt. Rafał Grzegorczyk wraz z psem KOR o specjalności do wyszukiwania zapachu narkotyków z KMP w Ostrołęce. Dla sierż. szt. Rafała Grzegorczyka były to pierwsze tego typu zawody, a st. asp. Piotr Daniluk poprawił swój wynik z ostatnich Mistrzostw, serdecznie gratulujemy, a dzielnym psom życzymy odpoczynku i zapału do dalszej pracy oraz czekamy z niecierpliwością na kolejne zawody.

Autor: mł. asp. Edyta Sułkowska/WP

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Utrzymujący się wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego spowodowany jest m.in nagminnym łamaniem obowiązujących przepisów...
W czwartek paliły się suche trawy w miejscowości Ostałówek. Popołudniowy pożar na nieużytkach rozprzestrzenił się na obszarze jednego ara. Płomienie ugasili strażacy z szydłowieckiej JRG.

Popularne w ostatnich dniach

Niedzielny pożar sadzy

Chcą ratować życie

Pożar w kotłowni

Najnowsze komentarze