Policjant, strażak i ratownik

Strażak, policjant i ratownik medyczny spotkali się z uczniami szydłowieckiej „Jedynki”.

W tym prewencyjnym spotkaniu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu uczestniczyli sierż. szt. Grzegorz Sobierajski z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii szydłowieckiej KPP, mł. bryg. Bartłomiej Wilczyński z Państwowej Straży Pożarnej i Benedykt Pikiel ratownik medyczny.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Policjant omówił zasady poruszania się po drogach, korzystania z fotelików i pasów bezpieczeństwa podczas podróży. Strażak przestrzegał przed zagrożeniami podczas korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych oraz sposoby udzielania pomocy, kiedy załamie się lód.

– Natomiast kolejnym prelegentem był ratownik medyczny, który przybliżył zebranym swoje obowiązki i zaprezentował wyposażenie, jakie wykorzystuje w pracy. Na zakończenie zaprezentował także ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz użycie defibrylatora. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Moderatorką spotkania była Laurencja Piasecka, terapeutka szkolna z PSP nr 1 i pracownica Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz.

– Bardzo istotnym elementem spotkania, było omówienie bezpieczeństwa jako podstawowej potrzeby ludzkiej, bez której zaspokojenia nie może odbywać się prawidłowy rozwój psychofizyczny człowieka. Dzieci tworzyły definicje bezpieczeństwa psychicznego, podkreślając jego wagę – wyjaśniła przedstawicielka szydłowieckiej KPP.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze