Policjant, strażak i ratownik

flash Paragraf

Strażak, policjant i ratownik medyczny spotkali się z uczniami szydłowieckiej „Jedynki”.

W tym prewencyjnym spotkaniu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu uczestniczyli sierż. szt. Grzegorz Sobierajski z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii szydłowieckiej KPP, mł. bryg. Bartłomiej Wilczyński z Państwowej Straży Pożarnej i Benedykt Pikiel ratownik medyczny.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Policjant omówił zasady poruszania się po drogach, korzystania z fotelików i pasów bezpieczeństwa podczas podróży. Strażak przestrzegał przed zagrożeniami podczas korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych oraz sposoby udzielania pomocy, kiedy załamie się lód.

– Natomiast kolejnym prelegentem był ratownik medyczny, który przybliżył zebranym swoje obowiązki i zaprezentował wyposażenie, jakie wykorzystuje w pracy. Na zakończenie zaprezentował także ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz użycie defibrylatora. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Moderatorką spotkania była Laurencja Piasecka, terapeutka szkolna z PSP nr 1 i pracownica Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz.

– Bardzo istotnym elementem spotkania, było omówienie bezpieczeństwa jako podstawowej potrzeby ludzkiej, bez której zaspokojenia nie może odbywać się prawidłowy rozwój psychofizyczny człowieka. Dzieci tworzyły definicje bezpieczeństwa psychicznego, podkreślając jego wagę – wyjaśniła przedstawicielka szydłowieckiej KPP.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.