Powstanie bieżnia 5-torowa

Powiat Szydłowiecki otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019”.

Projekt dotyczy budowy i przebudowy obiektów sportowych na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Istotną częścią zamierzenia jest budowa infrastruktury lekkoatletycznej w postaci pięciotorowej bieżni o długości 100 metrów.

– Inicjatywę rozszerzenia bazy sportowej przy naszej szkole przyjmujemy z wielkim zadowoleniem. Mówiąc językiem sportowym, to duży skok naprzód – zauważa dyrektor szkoły Karol Kopycki.

Informacja o budowie bieżni to pomyślna wiadomość dla uczniów i nauczycieli, ale także dla wszystkich osób korzystających rekreacyjnie z obiektów sportowych przy szydłowieckim liceum w ramach programu „Otwarte Boiska”. Dodatkowa infrastruktura lekkoatletyczna może być uzupełnieniem tej oferty. Pozytywnie na temat inwestycji wypowiada się także Powiatowy Koordynator Sportu Andrzej Koniarczyk, podkreslając, że formuła przyszłorocznych Igrzysk Młodzież Szkolnej z pewnością zostanie zmodyfikowana, z korzyścią dla sprinterów.

Koszt inwestycji to ponad 300 000 zł. Blisko jedną trzecią wydatku pokryje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Umowę w tej sprawie podpisano w Szydłowcu z wicemarszałkiem Rafałem Rajkowskim.

źródło: Powiat Szydłowiecki

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Widzieliście już nowy kanał kulinarny "Zasmakuj tradycji" polecany przez powiat szydłowiecki? Opublikowanych zostało już 5 odcinków. Warto poznać regionalne specjały. Późne lato potwierdza uznanie dla...
"Był sobie pies", to ostatni film, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych, kończących się już wakacji na zamkowym dziedzińcu. Projekcja odbędzie się w piątek 23 sierpnia,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze