Powstrzymali nietrzeźwego kierowcę

Godną naśladowania obywatelską postawą wykazali się mężczyźni, którzy uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą jazdę samochodem. Jak się okazało 30-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

We wtorek wieczorem dwaj mężczyźni stojący w rejonie sklepu w Jastrzębiu, zauważyli kierowcę peugeota, który przyjechał do sklepu. Zachowanie kierowcy oraz jego chwiejny krok wzbudził u mężczyzn podejrzenie, że może on być pijany. Po zakupach mężczyzna usiłował kontynuować jazdę. Widząc to, mieszkańcy powiatu szydłowieckiego, odebrali nieodpowiedzialnemu mężczyźnie kluczyki i powiadomili Policję. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjanci, którzy po chwili byli na miejscu zbadali stan trzeźwości 30-latka. Okazało się, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Dzięki wzorowej postawie i zdecydowanej reakcji mężczyzn kolejny nietrzeźwy kierowca, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu został z niego wyeliminowany. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

Autor: sierż. szt. Marlena Skórkiewicz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Pracownicy komunalnego wydziału zadbali o zimowe legowiska dla jeży. Te schronienia przed mrozem przygotowano na terenie parków w Szydłowcu.   Te specjalne miejsca zimowania dla...
Magistracki kalendarz na rok przyszły, ozdobią stare przedstawiające nasze miasto fotografie i zdjęcia sołectw, wchodzących w skład gminy Szydłowiec. - Podobnie jak w latach poprzednich,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze