Pożar od pioruna?….

Dzisiaj (13 sierpnia) przed świtem, ogień pojawił się na dachu drewnianego domu w Zastroniu (gm. Szydłowiec). Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej uderzenie pioruna.
Powiadomienie o tym pożarze, dotarło do strażackiej komendy tuż przed godz. 3. Płomienie zniszczyły m.in. drewnianą konstrukcję dachu, krytego eternitem.  Spaliło się również siano zgromadzone na poddaszu. Domek nie był zamieszkany. W gaśniczej akcji, która trwała ponad dwie godziny uczestniczyły strażackie zastępy z szydłowieckiej JRG i OSP Wysoka, Jankowice i Wola Korzeniowa.

Dzisiaj nad ranem, nad naszym powiatem przeszła gwałtowna burza z atmosferycznymi wyładowaniami. Przyczyną tego pożaru mogło być więc uderzenie pioruna w drewniany budynek.

Spowodowane pożarem straty, wstępnie oszacowano na okołu 40 tys. złotych.

(Max.)

Poprzedni artykułPożniwne, weekendowe pożary
Następny artykuł5 tys. z dymem…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Widzieliście już nowy kanał kulinarny "Zasmakuj tradycji" polecany przez powiat szydłowiecki? Opublikowanych zostało już 5 odcinków. Warto poznać regionalne specjały. Późne lato potwierdza uznanie dla...
"Był sobie pies", to ostatni film, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych, kończących się już wakacji na zamkowym dziedzińcu. Projekcja odbędzie się w piątek 23 sierpnia,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze