Pożniwne, weekendowe pożary

Tylko w miniony weekend strażacy interliniowali pięć razy, z powodu pożniwnych i innych pożarów, na rolniczych terenach naszego powiatu.

Największy z tych pożarów miał miejsce w miejscowości Syberów (gm. Orońsko).  W miniony piątek paliło się tu zboże i słoma, na powierzchni ponad 1 hektara. Ten dość rozległy pożar rozpoczął się tuż przed godz. 17. W akcji gaśniczej, która trwała blisko dwie godziny uczestniczyły strażackie zastępy z JRG Szydłowiec oraz OSP Tomaszów, Dobrut, Orońsko, Wola Lipieniecka i Jastrząb. Spowodowane tym popołudniowym ogniem straty oszacowano wstępnie na ponad 1 tys. złotych.

Tego samego dnia strażacy z szydłowieckiej JRG oraz OSP Orońsko, Jastrząb, Dobrut i Tomaszów gasili płonące rżysko w Bąkowie. Powiadomienie o tym pożarze dotarło do strażackiej komendy około godz. 17.40.

Natomiast w minioną sobotę gaszono suche trawy w Orońsku. Ogień pojawił się na blisko 10-arowej powierzchni około godz. 15.30 ugasili go druhowie ochotnicy z miejscowej OSP.

Kolejne, polowe pożary miały miejsce w Dobrucie i Tomaszowie.  O pierwszym z nich powiadomiono około godz. 13.50. Na 5-arowym obszarze paliła się słoma. Interweniowali strażacy z JRG i OSP Orońsko oraz Dobrut. Cztery godziny później strażacy musieli uporać się z pożarem rżyska w Tomaszowie. Ogniowe płomienie rozprzestrzeniły się na powierzchni 20 arów. Ugasiły je strażackie zastępy z szydłowieckiej JRG oraz OSP Dobrut i Orońsko.

 

Fot. (Archiwum OSP Orońsko)

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach poszukuje zaginionego mieszkańca Starachowic. Arkadiusz Ziewiec lat 53. W dniu 7 grudnia 2019 r. zostało zgłoszone zawiadomienie o zaginięciu,...
Podstawowym kryterium decydującym o zatrzymaniu przez policjanta dowodu rejestracyjnego jest stan techniczny pojazdu. Funkcjonariusz zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego...
Strażacy ochotniczych straży pożarnych, działających na terenie gminy Szydłowiec otrzymali nowoczesny sprzęt ratowniczy. W czwartek, 5 grudnia Burmistrz Artur Ludew przekazał nowe wyposażenie, zakupione...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze