Pożniwne, weekendowe pożary

Tylko w miniony weekend strażacy interliniowali pięć razy, z powodu pożniwnych i innych pożarów, na rolniczych terenach naszego powiatu.

Największy z tych pożarów miał miejsce w miejscowości Syberów (gm. Orońsko).  W miniony piątek paliło się tu zboże i słoma, na powierzchni ponad 1 hektara. Ten dość rozległy pożar rozpoczął się tuż przed godz. 17. W akcji gaśniczej, która trwała blisko dwie godziny uczestniczyły strażackie zastępy z JRG Szydłowiec oraz OSP Tomaszów, Dobrut, Orońsko, Wola Lipieniecka i Jastrząb. Spowodowane tym popołudniowym ogniem straty oszacowano wstępnie na ponad 1 tys. złotych.

Tego samego dnia strażacy z szydłowieckiej JRG oraz OSP Orońsko, Jastrząb, Dobrut i Tomaszów gasili płonące rżysko w Bąkowie. Powiadomienie o tym pożarze dotarło do strażackiej komendy około godz. 17.40.

Natomiast w minioną sobotę gaszono suche trawy w Orońsku. Ogień pojawił się na blisko 10-arowej powierzchni około godz. 15.30 ugasili go druhowie ochotnicy z miejscowej OSP.

Kolejne, polowe pożary miały miejsce w Dobrucie i Tomaszowie.  O pierwszym z nich powiadomiono około godz. 13.50. Na 5-arowym obszarze paliła się słoma. Interweniowali strażacy z JRG i OSP Orońsko oraz Dobrut. Cztery godziny później strażacy musieli uporać się z pożarem rżyska w Tomaszowie. Ogniowe płomienie rozprzestrzeniły się na powierzchni 20 arów. Ugasiły je strażackie zastępy z szydłowieckiej JRG oraz OSP Dobrut i Orońsko.

 

Fot. (Archiwum OSP Orońsko)

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Widzieliście już nowy kanał kulinarny "Zasmakuj tradycji" polecany przez powiat szydłowiecki? Opublikowanych zostało już 5 odcinków. Warto poznać regionalne specjały. Późne lato potwierdza uznanie dla...
"Był sobie pies", to ostatni film, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych, kończących się już wakacji na zamkowym dziedzińcu. Projekcja odbędzie się w piątek 23 sierpnia,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze