Profilaktyka, rozwaga i bezpieczeństwo

Podobnie jak w latach ubiegłych, w przedferyjnym okresie szydłowieccy policjanci odwiedzali szkoły. Na tych profilaktycznych spotkaniach przypominali uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Te profilaktyczne prelekcje zainaugurowano w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Szydłowcu.  Organizowano je w ramach policyjnej akcji „Bezpieczne ferie 2019”.

– Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii spotkali się z uczniami PSP nr 2, gdzie realizowany był również program edukacyjny „Bezpieczna Akademia Puchatka”. Nasi funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym numery telefonów alarmowych wszystkich służb ratunkowych, omówili zasady bezpiecznego poruszania się przez pieszych, korzystania z fotelików i podstawek służących do przewożenia dzieci oraz jak bezpiecznie jeździć na sankach, łyżwach i nartach. Przypomnieli także uczniom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych – poinformowała przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji, st. sierż. Marlena Skórkiewicz.
Takie spotkania dotyczące bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku odbyły się również w innych szkołach i przedszkolach, na terenie naszego powiatu.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze