Prozdrowotnie zaśpiewają

0
28

Ta prozdrowotna impreza odbędzie się już po raz 16. W szydłowieckiej Nie tylko umiejętności wokalne w szydłowieckiej „Dwójce” prezentować będą przedszkolaki oraz dzieci i młodzież ze szkół z naszego powiatu.

Ta profilaktyczno-artystyczna impreza odbędzie się we wtorek 28 maja w auli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przy ul. Wschodniej. Początek prezentacji od godz. 10. Corocznie organizowana jest ona z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem  „Uniwersalny dostęp do opieki zdrowotnej, z uwzględnieniem roli systemu podstawowej opieki zdrowotnej”.

Głównym organizatorem XVI Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szydłowcu, wspierana jest przez władze samorządowe gmin: Jastrząb, Mirów, Chlewiska i Orońsko oraz powiatu.

– Nasz festiwal, to impreza motywująca coraz większe kręgi  dzieci i młodzieży do pozytywnego myślenia o zdrowiu.  Przedszkolaki oraz uczniowie szkół ze śpiewem i tańcem przekazują istotne treści prozdrowotne, propagują zasady szeroko rozumianego zdrowia. Ten doroczny festiwal pozwala na dotarcie z tematyką prozdrowotną do szerokiego grona odbiorców – podkreśla Elżbieta Pawlak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szydłowcu.

 

Fot. (Archiwum organizatorów)

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.