Prozdrowotnie zaśpiewają

Ta prozdrowotna impreza odbędzie się już po raz 16. W szydłowieckiej Nie tylko umiejętności wokalne w szydłowieckiej „Dwójce” prezentować będą przedszkolaki oraz dzieci i młodzież ze szkół z naszego powiatu.

Ta profilaktyczno-artystyczna impreza odbędzie się we wtorek 28 maja w auli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przy ul. Wschodniej. Początek prezentacji od godz. 10. Corocznie organizowana jest ona z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem  „Uniwersalny dostęp do opieki zdrowotnej, z uwzględnieniem roli systemu podstawowej opieki zdrowotnej”.

Głównym organizatorem XVI Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szydłowcu, wspierana jest przez władze samorządowe gmin: Jastrząb, Mirów, Chlewiska i Orońsko oraz powiatu.

– Nasz festiwal, to impreza motywująca coraz większe kręgi  dzieci i młodzieży do pozytywnego myślenia o zdrowiu.  Przedszkolaki oraz uczniowie szkół ze śpiewem i tańcem przekazują istotne treści prozdrowotne, propagują zasady szeroko rozumianego zdrowia. Ten doroczny festiwal pozwala na dotarcie z tematyką prozdrowotną do szerokiego grona odbiorców – podkreśla Elżbieta Pawlak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szydłowcu.

 

Fot. (Archiwum organizatorów)

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze